خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دیدار رهبران اوکراین و هند در ایتالیا

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | جمعه، 25 خرداد 1403 - 20:06
ولودیمیر زلنسکی و نارندرا مودی در حاشیه نشست سران گروه ۷ با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
اوكراين،صلح،سوئيس،روسيه،كشور،حضور،منازعه،مسكو

تغییر موازنه قوا به نفع روسیه در جنگ اوکراین باعث شده است مقامات متوهم کی یف و متحدان غربی اش به دنبال برگزاری کنفرانس بین المللی صلح در سوئیس بدون حضور مسکو به عنوان اصلی‌ترین طرف منازعه باشند؛ اقدامی که از سوی متفکران برجسته روابط بین الملل همانند مرشایمر تمسخر آمیز تلقی شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین پس از دیدار با نارندرا مودی، نخست وزیر هند در حاشیه نشست گروه هفت در ایتالیا، از دهلی نو دعوت کرد در نشست صلح اوکراین در سوئیس شرکت کند.
زلنسکی پس از این دیدار به خبرنگاران گفت: هند قرار است یک هیات عالی رتبه را به نشست صلح اوکراین در سوئیس اعزام کند.
ما امیدوار هستیم ۱۰۰ کشور جهان در این نشست حضور یابند.
رهبران دو کشور در دیداری که در ایتالیا داشتند بر اهمیت توسعه روابط اقتصادی و توسعه همکاری‌های دوجانبه تاکید کردند.
در حالی قرار است نشست صلح اوکراین در سوئیس برگزار شود که بدون دعوت از روسیه و حضور این کشور به عنوان یکی از طرف‌های منازعه مشخص نیست کشور‌های جهان چه ابتکار عملی را برای پایان بخشیدن به این جنگ به کار خواهند بست.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز به اوکراین پیشنهاد داد در صورت اعطا سایر اراضی مربوط به ۴ منطقه ضمیمه شده به روسیه و تعهد به عدم پیوستن به سازمان ناتو، مسکو حاضر به صلح و استقرار آتش بس در مرز‌های دو کشور خواهد بود، موضوعی که به شدت از سوی اوکراین رد شد.
مترجم: ابوالفضل هاشمی