خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیس‌جمهور باید توان اجرایی بیشتری برای حل مشکلات داشته باشد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 25 خرداد 1403 - 19:30
امام جمعه همدان گفت: رئیس جمهور آینده علاوه بر داشتن توان اجرایی بالا برای حل مشکلات و دغدغه های مردم، باید در راستای تثبیت جایگاه کشور در منطقه و جهان پس از عملیات وعده صادق حرکت کند و فهم دقیقی از اتفاقات بین المللی داشته باشد.
قدرت،همدان،اسلامي،نزاع،دشمن،جمعه،فضاي،الله،انتخابات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی موفق در خطبه‌های نماز جمعه همدان با بیان اینکه هم کاندیداها و هم طرفداران آنها را در ایام پیش رو به رعایت تقوا دعوت می‌کنیم گفت: در مردم سالاری دینی فضای انتخابات باید به سبک اسلامی و به دور از منازعات سیاسی باشد.
امام جمعه همدان با اشاره به اینکه فضای سیاسی در دنیا بر اساس قدرت طلبی است اما در نظام اسلامی قدرت و حکومت موضوعیت ندارد افزود:در جامعه اسلامی، قدرت و حکومت ابزاری برای تحقق آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی در جامعه است.
وی با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال آن است که فضای انتخابات را به سمت نزاع و درگیری سوق دهد، تصریح کرد: زیرسوال بردن اعتبار نظام، سیاه‌نمایی، از بین بردن امید به اصلاح جامعه و تحت تاثیر قرار دادن انتخاب شایسته و اصلح از اهداف دشمن در ایجاد نزاع در عرصه انتخابات است.
شعبانی ادامه داد: کسی که به دنبال تخریب و نزاع باشد در راستای اهداف دشمن حرکت کرده است و کسی که برای رسیدن به قدرت دیگران را تخریب می‌کند، در آینده به مردم نیز خیانت خواهد کرد.
امام جمعه همدان با بیان اینکه اصلح کسی است که ادامه دهنده مسیر خدمت و گفتمان تولید ثروت و قدرت برای کشور باشد، گفت: رئیس جمهور آینده باید در راستای تثبیت جایگاه کشور در منطقه و جهان پس از عملیات وعده صادق حرکت کند و فهم دقیقی از اتفاقات بین‌المللی داشته باشد.
همچنین توان اجرایی بیشتری برای حل مشکلات و دغدغه‌های مردم داشته باشد.
وی در پایان از حضور پرشور مردم در مراسم‌های مختلف از جمله درگذشت مرحوم آیت الله طه‌محمدی تشکر کرد.
انتهای پیام/