خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خدمت‌رسانی فرودگاه کرمانشاه در اربعین، در صورت تخصیص اعتبار - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 25 خرداد 1403 - 19:12
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: درصورت تخصیص اعتبار 90 میلیارد تومانی از سوی سازمان برنامه، باند اصلی فرودگاه کرمانشاه در ایام اربعین آماده خدمت رسانی به زائران خواهد بود.
تومان،اربعين،كيلومتر،كرمانشاه،اعتبار،پروژه،تكميل،خسروي،نجفي، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، طهماسب نجفی در جلسه ستاد اربعین استان که امروز در استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه اربعین سال گذشته بیش از 1700 میلیارد تومان در مرز خسروی هزینه شد، گفت: در مجموع راه‌هایی که در ایام اربعین در استان کرمانشاه زیر بار ترافیک می‌رود 330 کیلومتر است و شهرداری‌ها و راهداری باید در این زمینه توجه ویژه داشته باشند.
وی با بیان اینکه روکش آسفالت، روشنایی، نیوجرسی و رفع نقاط حادثه خیز از جمله ضروریات این راه‌هاست عنوان کرد: از پروژه بزرگراه کربلا از دو قطعه 9 و 10 حدود 21 کیلومتر باقی مانده و چون چهار خطه نیست بیشترین تصادفات در اربعین مربوط به این محور است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه با تکمیل این پروژه مسیر تهران به خسروی چهار خطه می‌شود گفت: در صورت تأمین اعتبار 6 کیلومتر از 16 کیلومتر قطعه 9 تا اربعین تکمیل می‌شود و چنانچه 200 میلیارد تومان ردیف اعتباری تخصیص یابد با کار شبانه‌روزی تا هشت کیلومتر نیز تکمیل می‌شود.
نجفی با اشاره به اینکه کار عمرانی 10 کیلومتر از قطعه 10 پروژه بزرگراه کربلا آغاز شده است افزود: راه سنقر به بیستون نیز به عنوان یکی از محورهای پرتصادف ردیف بودجه دارد و مقرر شده بود 110 میلیارد تومان به این پروژه تخصیص یابد.
وی گفت: فرودگاه کرمانشاه نیز یکی دیگر از ظرفیت‌های استان است و سازمان برنامه برای تأمین اعتبار بهسازی آن 90 میلیارد تومان سهم دارد که چنانچه تخصیص یابد برای اربعین امسال آماده می‌شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه جاده برکت یکی از جاده‌های خوب ترانزیتی است که در اربعین سال گذشته زیر بار ترافیکی رفت افزود: این پروژه بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل آن 48 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و از 15 تا 20 تیر ماه به بهره‌برداری می‌رسد.
نجفی گفت: 103 هکتار زمین با دسترسی بسیار زیاد برای ایجاد پارکینگ در مرز در نظر گرفته شده که بهسازی آن 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و علاوه بر این دسترسی اضطراری نیز برای آن در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه ایجاد شبکه و تصفیه خانه فاضلاب مرز خسروی 110 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد افزود: 50 میلیارد تومان برای راه‌اندازی شبکه و 60 میلیارد تومان نیز برای تهیه تجهیزات و تأسیسات مورد نیاز است.
انتهای پیام/