خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رونمایی از جدیدترین پهپاد سمپاش با هوش مصنوعی در ایران

مشرق | اجتماعی و حوادث | جمعه، 25 خرداد 1403 - 19:00
در آخرین روز از برگزاری نمایشگاه آبادیران، مراسم رونمایی از پهپاد سمپاشی کاپیتان Bee با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد. قابلیت رهگیری و کنترل از راه دور با هوش مصنوعی از ویژگی‌های بازر این محصول دانش‌بنیان است.
كشاورزي،نمايشگاه،رونمايي،سمپاشي،كاپيتان

به گزارش مشرق، محمدعلی نیکبخت؛ وزیر جهاد کشاورزی امروز در بازدید از نمایشگاه ملی آبادایران، ضمن تقدیر از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان حاضر در این رویداد، بر نقش مهم این شرکت‌ها در توسعه بخش کشاورزی کشور تأکید کرد.
وی با بیان اینکه نمایشگاه آبادیران فرصتی ارزشمند برای تبادل دانش و تجارب بین شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان بخش کشاورزی است، گفت: ما شاهد حضور شرکت‌های خلاق و نوآوری در این نمایشگاه هستیم که با ارائه راه‌حل‌های فناورانه به چالش‌های پیش‌روی بخش کشاورزی می‌پردازند.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه این بازدید از پهپاد سمپاشی کاپیتان Bee، محصول دانش‌بنیان شرکت سیرنگ، رونمایی کرد.
این پهپاد که از مزایایی همچون پایداری بیشتر، مصرف باتری کمتر و قابلیت رهگیری و کنترل از راه دور با هوش مصنوعی برخوردار است، می‌تواند تحولی نوین در سمپاشی مزارع ایجاد کند.
رونمایی از پهپاد کاپیتان Bee نشان‌دهنده عزم جدی دولت در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه کشاورزی دانش‌بنیان در کشور است.