خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اوکراین: پیشنهاد پوتین برای پایان جنگ غیرقابل پذیرش است

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | جمعه، 25 خرداد 1403 - 18:49
کی‌یف پیشنهاد رئیس جمهور روسیه برای پایان بخشیدن به جنگ اوکراین را به شدت رد کرد.
روسيه،جنگ،اوكراين،پوتين،بخشيدن،پيشنهاد،جمهور

گسترش ناتو به مرز‌های روسیه باعث آغاز جنگ اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ شد.
از آنجا که اکنون کی‌یف در موضع ضعف قرار دارد و ارتش روسیه هر روز در حال وارد کردن ضربات دردناک به این کشور است، حل و فصل این منازعه به نفع منافع هر دو طرف جنگ است.
با این حال، اختلافات عمیق مانع از رسیدن طرفین به توافق صلح شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، اوکراین امروز (جمعه) به سرعت پیشنهاد مطرح شده از سوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را برای پایان بخشیدن به جنگ رد کرد.
پوتین ساعاتی قبل اعلام کرد روسیه در صورتی که کی یف متعهد شود در سازمان ناتو عضو نشده و نیز تمامی ۴ منطقه زاپروژیا، دونتسک، لوهانسک، و خرسون را به مسکو تحویل دهد، می‌تواند به جنگ خاتمه دهد.
رئیس جمهور روسیه همانند همان روز‌های آغاز جنگ بار دیگر بر غیرنظامی سازی اوکراین و بی طرفی این کشور میان جبهه غرب و روسیه تاکید کرده و برداشته شدن تحریم‌ها علیه مسکو را نیز بخشی از توافق صلح آتی خواند.
میخائیلو پودولیاک، مشاور رئیس جمهور اوکراین با رد پیشنهاد پوتین اعلام کرد پیشنهاد مطرح شده از سوی روسیه معادل اذعان کی یف به شکست در جنگ و بخشیدن سرزمین مادری خود به این کشور است.
بدون تردید با چنین نگرشی که روسیه دارد رسیدن به مصالحه برای پایان بخشیدن به جنگ غیرممکن است.
مترجم: ابوالفضل هاشمی