خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع): شهدای خدمت اهل میدان بودند

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 25 خرداد 1403 - 18:31
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه شهدای خدمت، اهل میدان بودند، گفت: سردار سلیمانی برای مقابله با تکفیری ها در میدان حضور داشت و شهید شد ولی آیت الله رئیسی و همراهانش در میدان خدمت به مردم به فیض شهادت نائل آمدند.
خدمت،امام،شيعيان،شيعه،اهل،شهيد،رئيسي،بيت،زبان،تقواي،باقر،ميد ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از فومن، آیت‌الله رضا رمضانی امروز در مراسم شهادت امام باقر(ع) در مسجد حضرت ولیع‌صر(عج) روستای شنبه‌بازار فومن با اشاره به اینکه ما در جهان چند نوع شیعه داریم که عده‌ای شیعه جغرافیایی، عده‌ای شیعه ارثی، عده‌ای شیعیان لفظی و عده‌ای شیعه سطحی هستند، اظهار کرد: امام باقر (ع) در بیاناتی، شیعیان عمیق، واقعی و راستین را معرفی می‌کند.
وی با اشاره به اینکه یک شیعه نباید به لفظ محبت و محب اهل بیت(ع) بودن، اکتفا کند، گفت: مودت و محبت به اهل بیت (ع) جزء افتخارات شیعیان است ولی این محبت فقط نباید به زبان باشد و شیعه باید در مقام عمل خود را نشان دهد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه بر اساس بیان امام باقر (ع)، یکی از شاخصه‌‎های شیعیان واقعی، داشتن تقوای الهی است، افزود: این تقوا شامل تقوای چشم، تقوای زبان، تقوای گوش و غیره است، یک مسئول، یک استاد، یک کشاورز، یک روحانی، یک امام جماعت و غیره باید تقوا داشته باشد.
رمضانی، شاخصه شیعیان را خضوع، خشوع، تواضع و امانت‌داری معرفی کرد و گفت: طبق فرمایش امام باقر (ع) شیعیان بر دیگری تکبر نمی‌ورزند.
یک مسئول شیعه نسبت به دیگران نباید تکبر داشته باشد.
هر چه جایگاه اشخاص بالاتر برود، تواضع آن‌ها نیز باید بیشتر شود.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یک مومن هیچ‌وقت دروغ نمی‌گوید زیرا کلید همه بدی‌ها دروغ است، افزود: شیعیان مراقب زبان خود هستند زیرا بسیاری از گناهان از زبان است.
همه باید بدانیم که زبان آزاد نیست و گاهی بیان یک جمله، یک کشور را نابود می‌کند.
وی با بیان اینکه اگر کسی در میدان خدمت، میدان‌داری کند و خسته نشود، خداوند مانند شهدای خدمت کشور، شهید آیت‌الله رئیسی و دیگر همراهان شهید اجر و پاداش او را خواهد داد، تصریح کرد: سه نفر از این افراد را خیلی خوب می‌شناختم، با آیت‌الله رئیسی خیلی ارتباط داشتم، این شهید همواره پنج‌شنبه و جمعه‌ها به استان‌های مختلف سفر می‌کردند و به دنبال خدمت به مردم بودند، آیت‌الله آل‌هاشم نیز به عنوان امام جمعه‌ای محبوب، فردی متدین، عالم، فاضل و خادم بود، همچنین با حسین امیرعبداللهیان در مجمع جهانی اهل بیت(ع) ارتباط صمیمی داشتیم.
رمضانی با بیان اینکه همه شهدای خدمت، اهل میدان بودند، افزود: سردار سلیمانی برای مقابله با تکفیری‌ها در میدان حضور داشت و شهید شد، ولی آیت‌الله رئیسی و همراهانش در میدان خدمت به مردم به فیض شهادت نائل آمدند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه شهادت خادمان ملت، فضای جدیدی در جامعه ایجاد کرد و تشییع جنازه میلیونی مردم نشان از خدمت صادقانه این عزیزان بود، گفت: حالا نیز مردم فهیم با شرکت در انتخابات باید به کسی رأی بدهند که بتواند همین مسیر خدمت به مردم را ادامه دهد.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در طول مدت مسئولیت شهید رئیسی، به ایشان بی‌مهری‌هایی شد که مقام معظم رهبری در این مورد فرمودند: «دلم برای رئیسی سوخت»، اظهار کرد: تشییع جنازه عظیم، عزای عمومی کشورها که حدود 2 میلیارد نفر از جمعیت جهان را شامل می‌شود و دفن در کنار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)، مزد دنیوی و اخروی این شهید خدمت را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به درس‌گیری از شهدای دفاع مقدس بیان کرد: این شهدا در مدرسه عشق به این جایگاه رسیدند و در سنین کم همه چیز خود را فدای اسلام و کشورشان کردند، امام خمینی (ره) معلم این مدرسه بود که عشق و ایثار را به معنای واقعی کلمه به آن‌ها آموخت.
انتهای پیام/