سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دعوت ائمه جمعه استان تهران به رعایت اخلاق در انتخابات

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 25 خرداد 1403 - 18:31
ائمه جمعه استان تهران ابراز داشتند که تبلیغات در انتخابات آزمون تقوای سیاسی و اخلاقی برای کاندیداها و طرفداران آنان است.
انتخابات،جمعه،امام،مشاركت،سياسي،ملي،نماز،حداكثري،وحدت،رعايت، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان تهران، حجت الاسلام مجتبی عزیزی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین ضمن تسلیت سالروز شهادت امام باقر (ع) اظهار داشت: راجع به جایگاه نماز جمعه و امام جمعه باید گفت نماز جمعه جایگاه و پایگاه رهبری و راهبری است و امام جمعه رهبر و راهبر است.
وی افزود: اگر از تقوا و جهاد دم می‌زند، خودش جلوتر است و اگر از زهد سخن می‌گوید خودش جلوتر است، راهبر کسی است که خود در مسیر حرکت کند، اگر خود در سبیل و صراط مستقیم نباشد، هدایتگری ندارد، امام جمعه رهبر و راهبر است و باید اینگونه باشد.
امام جمعه ورامین عنوان کرد: امام جمعه اگر بخواهد به معنای واقعی کلمه امام جمعه باشد باید برای مردم پدر باشد.
تمایلات مختلف وجود دارد، اما امام جمعه باید فارغ از این گرایش‌ها درصدد شیرین کردن آن تلخی باشد.
وی بیان کرد: ما انتخاباتی در پیش داریم که چشم دنیا به این انتخابات است، در این که مردم به ویژه جوان‌ها پرشور شرکت می‌کنند، شکی نیست، اما تقوای سیاسی از خود انتخابات مهم‌تر است، ممکن است شما انتخاب خوبی داشته باشید، اما تقوای سیاسی را رعایت نکرده باشید، شرکت در انتخابات را با بی تقوایی تلخ نکنید.
امام جمعه ورامین گفت: کاندیداها نباید مرز تقوا را بشکنند، شیطان دزد عقیده است، نباید به این دزد فرصت دزدی داد.
ایجابی تبلیغ کنیم، اگر خواستیم نقد کنیم که بسیار هم به جا است و باید نقد انجام شود، با تقوا باشد.
رعایت کامل اخلاق انتخاباتی اولویت است
حجت الاسلام سیدحسین حسینی‌نوری در خطبه‌های نماز جمعه امروز ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در زندگی اظهار داشت: سفر حج سفری برای دوری از نفس و هجرت بسوی خداوند است و صحرای عرفات محل شناختن و یافتن امام زمان(عج) است که باید خود را از تمام متعلقات دور کنیم.
وی افزود: حج به واقع با برائت از مشرکین و دعوت عموم مسلمین به وحدت و یکپارچگی همراه است و انسان با مُحرِم شدن از آلودگی‌ها پاک می‌شود.
یکی از مواردی که با انقلاب اسلامی امام خمینی احیا کرد، مراسم برائت از مشرکین و دعوت همگان به وحدت و یکپارچگی در مقابل ظلم و جور زمان بود.
امام جمعه شهریار به انتخابات اشاره کرد و افزود: وظیفه همه ما ایجاد زمینه برای مشارکت حداکثری عموم جامعه است و برکت مشارکت حداکثری در انتخابات تولید اقتدار ملی، تقویت مقبولیت نظام، ارتقا ثبات سیاسی در کشور، افزایش همبستگی و وحدت ملی، افزایش بازدارندگی نرم و دفع تحریم‌ها، تقویت و موقعیت و قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان است.
حسینی‌نوری ادامه داد: در کنار مشارکت باید به بحث تبیین اصلح توجه داشت و در سخنان مقام معظم رهبری همه موارد به روشنی بیان شده است.
بحث دیگر در بحث انتخابات پیش رو بحث رعایت کامل اخلاق انتخاباتی است و همه افراد چه خود کاندیداها چه افرادی که برای آنها تبلیغ می‌کنند باید توجه کنند تا لحظه‌ای از رعایت اخلاق و ادب انتخاباتی دور نشوند.
مشارکت حداکثری اولویت اصلی انتخابات در نظام مردم سالاری دینی است
حجت الاسلام والمسلمین سیدسجاد موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: برگزاری انتخابات با حضور گسترده مردم یکی از جلوه‌های اثرگذار در نمایش همبستگی ملی است.
وی افزود: مشارکت حداکثری اولویت اصلی انتخابات در نظام مردم سالاری دینی است و موجب افزایش همبستگی و وحدت ملی، تولید اقتدار ملی، افزایش بازدارندگی نرم و رفع تهدیدات است.
امام جمعه گلستان در ادامه سخنانش تصریح کرد: وظیفه هر ایرانی که علاقمند رشد و اعتلای ایران عزیز است، تشویق و ترغیب و توصیه به شرکت در انتخابات و بعد انتخاب شخص اصلح و کارآمد که بتواند مشکلات پیش رو را رفع و برطرف کند.
تبلیغات انتخابات آزمون تقوی سیاسی و اخلاقی برای کاندیداها و طرفداران آنان است که شیوه شهید رئیسی در مناظرات دور قبل انتخابات یک الگو برای همگان است.
مشارکت بالای مردم در انتخابات ایران را قوی‌تر می‌کند
حجت الاسلام سید حسین حسینی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان پردیس با اشاره به برگزاری نقش رییس جمهور شهید و برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: یکی از گزینه‌های جبهه انقلاب برای انتخابات فرد اصلح رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی بود.
وی افزود: مردم با حضور در انتخابات و با وحدت کلمه نیز انسجام ملی را به یاد سردار دل‌ها رقم می‌زنند و جبهه انقلاب را همانند راه شهید رئیس جمهور ادامه خواهند داد.
در برگزاری انتخابات مراقب جریانات تند سیاسی و چالش‌های پیش رو باشید و نگذارید این جریان‌ها به کشور ضربه بزند.
امام جمعه شهرستان پردیس تصریح کرد: جریان سیاسی مطلق گرایان جبهه انقلاب که یک طیف مطلق‌گرا هستند در هر شرایطی عموم مردم را رها می کنند و از قدرت کشور می‌کاهد.
وی با اشاره به جریان دوم تند سیاسی تجدید نظر طلبان گفت: این طیف تجدید نظر قانون گذاری و ساختار‌های اداره کشور را زیر سوال می‌برند و آبروی ملی کشور را ضعیف می‌کنند.
حسینی در پایان خاطرنشان کرد: مردم هوشیار و آگاه ایران با مشارکت حداکثری در انتخاب فرد اصلح ایران را قوی‌تر می‌سازند و دشمنان و نااهلان را ناکام می‌کنند.
انتهای پیام/