خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 31 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیامد مشارکت حداکثری؛ اقتدار منطقه‌ای و بین المللی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 25 خرداد 1403 - 18:31
امام جمعه موقت اراک گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری اقتدار منطقه ای و بین المللی را به دنبال دارد.
حج،انتخابات،اراك،امام،انتخاب،حضور،الحرام،تقوا،عبداللهي،بيت،ج ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت الاسلام قاسم عبداللهی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اراک در مصلی بیت المقدس این شهرستان با اشاره به فرارسیدن سال‌روز شهادت حضرت امام محمدباقر(ع)، به اهمیت حج و حضور حجاج بیت الله الحرام در مناسک نورانی حج اشاره کرد و افزود: کعبه و مسجد الحرام، تجسم عملی توحید است.
کسی که ایمان داشته باشد و به کعبه نگاه کند، تمام گناهانش محو می‌شود؛ زیرا فلسفه حج، بسیار عمیق است و عزت دنیا و آخرت در حج است و هر چند بار که می‌توانید به حج بروید.
کسی که به حج می‌رود دینش کامل خواهد شد و با خدا عهد و پیمان می‌بندد.
عبداللهی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به حجاج بیت الله الحرام بیان کرد: اجتماع عظیم و مناسک پیچیده‌ حج، هر گاه با چشم تدبّر دیده شود، برای مسلمان، قوّت قلب و سرچشمه‌ اطمینان است، و برای دشمن و بدخواه، هراس‌انگیز و پرهیبت خواهد بود.
امام جمعه موقت اراک بر ضرورت و اهمیت انتخابات و شرکت در انتخابات پیش‌رو گفت: تقوا و تخصص از ویژگی‌های مهم نامزد اصلح برای ریاست‌جمهوری است و فردی که تقوا دارد یعنی بر تمام اصول پایبند است، بنابراین کاندیداهایی که برای این مهم نامزد شده‌اند باید تقوا داشته باشند و در صورتی که توانمندی‌های لازم را دارند خود را در معرض رأی مردم قرار بدهند.
البته مردم هم باید توجه داشته باشند که بین نامزدهای انتخاباتی، فردی انتخاب شود که اقتدار، پرونده کاری پاک و کارنامه موفقی در عرصه مدیریت داشته باشد.
وی افزود: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی نتیجه مجاهدت امام راحل و جانفشانی هزاران شهید گلگون کفن است و منویات رهبر معظم انقلاب در تبیین حکومت و جمهوری اسلامی راهگشاست، یکی از جلوه‌های حضور مردم، عرصه انتخابات است و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نتایجی مانند اقتدار منطقه‌ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران، ایجاد یأس و سرخوردگی در اردوگاه دشمن و انسجام و استحکام ملی و برکات فراوان دیگری دارد.
بنابراین ما وظیفه داریم درست انتخاب کنیم، آنچه به ما مردم مربوط است، مشارکت بالاست که می‌تواند تکمیل کننده آن بصیرت و انتخاب دقیق رئیس‌جمهوری شود و این حضور پرشور مکمل آن حضور در تشییع پیکر مطهر شهید جمهور است.
عبداللهی عنوان کرد: اگر کاندیدایی در دوران مسئولیت‌های قبلی خود در بین مردم بوده و با آنها ارتباط داشته، حالا و پس از انتخاب شدن هم مردمی و با برنامه خواهد بود.
وی گفت: کاندیداهای تایید شده، همه وابسته به جریان‌های مطرح کشور هستند، بنابراین با شناخت و قبول داشتن آن جریان می‌توانید به شخص مورد تایید آن جریان سیاسی رای دهید.
امام جمعه موقت اراک خاطرنشان کرد: امروز مظلومیت فلسطین عزیز بر کسی پوشیده نیست و شاهد دفاع جهانی از مردم بی‌دفاع غزه و فلسطین هستیم.
بحث غزه و فلسطین و مقاومت بسیار داغ است و تلاش می‌کنند آتش‌بس نیم‌بندی ایجاد کنند تا اسرائیل را از منجلاب نجات دهند و امریکا هم در انتخابات خود سوء استفاده کند.
انتهای پیام/711/