خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صدور هشدار نارنجی هواشناسی در کاشان

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 15:31
رئیس اداره هواشناسی کاشان هشدار نارنجی صادر شده برای کاشان را تشریح کرد.
كاشان،مناطق،بيدگل،ناپايداري،شهرستان،هواشناسي،بارش،جوي

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی اظهار داشت: از ساعات اولیه امروز به واسطه جریان هوا از سمت شمال غرب شهرستان کاشان بر روی مناطق کاشان و آران‌ و بیدگل کاهش کیفیت هوا کاهش دید ناشی از پدیده را داریم.
رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان در بیان این ناپایداری جوی در این شهرستان ابراز داشت: در ساعات بعد از ظهر آسمان مناطق‌ قسمتی ابری و شرایط ناپایداری پیش‌بینی شده است که مناطق کوهستانی انتظار بارش رگباری وجود دارد.
وی افزود: این شرایط ناپایداری همرفتی طی فردا تقویت شده و مناطق وسیع‌تری را پوشش خواهد داد که حتی برای خود شهر کاشان، آران‌ و بیدگل و مناطق دشتی هم می‌توان انتظار بارش رگباری، رعد و برق را داشت.
ارغوانی در بیان نوع مخاطرات تاکید کرد: رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و وقوع طوفان لحظه‌ای در مناطق مستعد با گرد و خاک در نقاط مستعد بارش تگرگ از جمله مخاطرات این ناپایداری جوی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل است.
وی با بیان اینکه مناطق کاشان و آران‌ و بیدگل به ویژه در ارتفاعات مناطق اثر این سامانه است، ابراز داشت: میزان بارش‌ها در این فصل تابع شرایط پیچیده جوی است که پیش‌بینی محلی را سخت کرده که بهتر است رعایت ملاحظه سیلاب محلی برای مدیریت امور مد نظر مسئولین و عموم باشد.
رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان با بیان اینکه دستگاه‌های مربوطه آمادگی لازم را برای رخداد هر اتفاقی داشته باشند، گفت: با آمادگی لازم توسط دستگاه‌های خدماتی موجب می‌شود تا در صورت وقوع حادثه شاهد کمترین خسارت باشیم‌.
انتهای پیام/801