خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ابتلای 19 نفر به تب کنگو در زاهدان/ 2 نفر فوت شدند

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 15:31
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون 19 مورد ابتلا به تب کریمه کونگو در استان سیستان و بلوچستان شناسایی شده که 9 مورد آن در شهرستان زاهدان بوده و دو نفر از این افراد در شهر زاهدان فوت شده اند.
زاهدان،دام،استان،كونگو،سرگزي،ذبح

غلامرضا سرگزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون 19 مورد ابتلا به تب کریمه کونگو در استان سیستان و بلوچستان شناسایی شده که 9 مورد آن در شهرستان زاهدان بوده و دو نفر از این افراد در شهر زاهدان فوت شده‌اند.
مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان گفت: دام سالم و بدون علامت نیز می‌تواند باعث انتقال بیماری تب کونگو به انسان شود و در راستای پیشگیری حتماً گوشت بعد از ذبح باید 24 ساعت در یخچال نگهداری و بعد مصرف شود.
وی تصریح کرد : مردم استان حتماً در عید قربان دقت کنند و برای ذبح دام عید به کشتارگاه‌ها مراجعه کنند.
میدان «کوثر» شهر زاهدان به هیچ عنوان برای کشتار و خرید دام مورد تایید نیست که در این راستا مقرر شده شهرداری مکانی را جهت عرضه دام آماده کند.
سرگزی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه نگهداری حیوانات در مکان‌های عمومی موضوع را به شماره 1512 گزارش دهند تا پیگیری لازم صورت گیرد.
انتهای پیام/