خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خودداری آمریکا از اظهارنظر درباره حملات پاکستان در افغانستان

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 15:31
معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از اظهار نظر درباره ارتباط این کشور با حملات ارتش پاکستان در خاک افغانستان خودداری کرد.
پاكستان،حملات،افغانستان،آمريكا،پنتاگون،ارتش،سينگ

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سابرینا سینگ» معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) از پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا حملات گزارش شده ارتش پاکستان در خاک افغانستان با همکاری و هماهنگی آمریکا صورت می‌گیرد، خودداری کرد.
معاون سخنگوی پنتاگون در یک نشست خبری به این پرسش که آیا آمریکا در حملات غیرقانونی در افغانستان که در نزدیکی مرز پاکستان صورت گرفته است نقشی داشته و آیا این حملات توسط ارتش پاکستان صورت گرفته و بخشی از عملیات آنها برای مقابله با تروریسم است، پاسخ نداد.
سینگ تصریح کرد: پاسخی دراین‌باره ندارم، اما اگر در مورد تلاش‌های مداوم ما برای تعقیب شبه‌نظامیان یا رهبران ارشد داعش صحبت می‌کنید، البته، این چیزی است که ما در منطقه به کار روی آن ادامه می‌دهیم.
گفتنی است که در چند ماه اخیر هواپیماهای بدون سرنشین بر اهدافی در ولایت‌های جنوبی و جنوب‌شرقی افغانستان حمله کرده‌اند.
منابع محلی می‌گویند هدف این حملات اعضای تحریک طالبان پاکستان(تی‌تی‌پی) بودند، اما هیئت حاکمه افغانستان تاکنون درباره اهداف و قربانیان حملات اظهارنظر نکرده است.
پنتاگون درحالی از اظهارنظر درباره حملات ارتش پاکستان در خاک افغانستان خودداری می‌کند که چندی پیش مقام‌های ارشد دفاعی آمریکا در سفر به پاکستان بر مبارزه مشترک علیه شبه‌نظامیان در امتداد مرز مورد مناقشه افغانستان و پاکستان، موسوم به «خط دیورند»، تأکید کرده بودند.
انتهای پیام/.