سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افتتاح 10 طرح بزرگ صنعت آب و برق خراسان رضوی با حضور مخبر

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 15:31
با حضور مقامات ارشد کشور و وزیر نیرو، طرح های بزرگ صنعت آب و برق استان خراسان رضوی افتتاح شد.
طرح،ظرفيت،آب،افتتاحي،كيلومتر،برق،انتقال،خط

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، با حضور برخی از مقامات کشور و "علی‌اکبر محرابیان" وزیر نیرو، 10 طرح بزرگ صنعت آب و برق استان خراسان رضوی تحت عنوان «یادگار ابراهیم» به ارزش 33 هزار میلیارد تومان افتتاح شد.
بر این اساس بخش اول نیروگاه سیکل ترکیبی ابن یمین سبزوار به ظرفیت 183 مگاوات و واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی راشد تربت حیدریه به ظرفیت 183 مگاوات افتتاح می‌شود.
همچنین بهره‌برداری از پست برق 400 کیلوولت زکریا و 3 پست 132 کیلوولت از دیگر پروژه‌های افتتاحی صنعت برق در این استان است.
بهره‌برداری از فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب پرکندآباد 2 به ظرفیت 50 هزار مترمکعب در روز، بهره‌برداری از 46 کیلومتر از شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر مشهد و بهره‌برداری از طرح نبی اکرم (ص) از دیگر طرح های افتتاحی خواهد بود.
همچنین طرح آبرسانی به تربت حیدریه، احداث 12 کیلومتر خط انتقال GRP و 2.6 کیلومتر خط انتقال به قطر 600 میلی‌متر برای جمعیت حدود 35 هزار نفر و نیز اجرای طرح آبرسانی روستایی در قالب 70 روستا از دیگر پروژه‌های آبفا است.
بهره‎برداری از خط انتقال آب از سد تبارک قوچان با هدف تامین بخشی از آب شرب شهر قوچان و بهره‌برداری از فاز تکمیلی شبکه آبیاری زهکشی سد دوستی با ظرفیت 5 مترمکعب در ثانیه، از جمله طرح‌های افتتاحی صنعت آب استان خراسان رضوی است.
انتهای پیام/