سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رؤسای ستادهای انتخاباتی استانی سریع‌تر معرفی شوند‌ - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 15:31
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: هیچکدام از کاندیداهای ریاست جمهوری رؤسای ستاد انتخاباتی خود در استان کرمانشاه را به صورت رسمی به ستاد انتخاباتی معرفی نکرده اند و درخواست می شود سریعتر این کار را انجام دهند.
انتخابات،استان،ستاد،كرمانشاه،شعباني،شوراي،رئيس،مجلس،اسلامي،ك ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، علی شعبانی در نشست خبری که امروز در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری باید رؤسای ستاد خود را انتخاب و به طور رسمی معرفی کنند و به تبع رؤسای شهرستانی نیز برای هماهنگی‌های بعدی باید به ستاد انتخابات معرفی شوند.
وی عنوان کرد: تاکنون هیچکدام از کاندیداها رؤسای ستاد خود را در استان به صورت رسمی به ستاد انتخابات استان معرفی نکرده‌اند و از آن‌ها درخواست داریم به منظور هماهنگی برنامه‌ها و تمهیدات امنیتی سفرهای احتمالی کاندیداها به استان و استقبال رسمی از آن‌ها رؤسای ستادها سریعتر معرفی شدند.
رئیس ستاد انتخاباتی استان کرمانشاه گفت: مکان ستادهای انتخاباتی همچون انتخابات مجلس با هماهنگی فرمانداران و هیئت‌های اجرایی شهرستانی مشخص شده و به منظور جلوگیری از ایجاد گره ترافیکی مکان‌های ممنوعه‌ای تعیین شده که مجوز راه‌اندازی ستاد در این مکان‌ها صادر نمی‌شود.
اعلام مکان‌های ممنوعه برای تبلیغات انتخابات
شعبانی افزود: میدان فردوسی، میدان آیت‌الله کاشانی، فاصله چهارراه مدرس تا میدان انقلاب، چهار راه نوبهار تا سی متری دوم، میدان 17 شهریور تا چهار راه نوبهار و میدان مسکن مکان‌های ممنوعه برای راه‌اندازی ستاد انتخاباتی و تبلیغات است.
وی با بیان اینکه انتخابات در استان کرمانشاه به صورت دستی انجام می‌شود عنوان کرد: احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و اطلاعات انتخابات مجلس شورای اسلامی از روی دستگاه‌ها حذف شده و برای رأی گیری نیز شناسنامه یا کارت ملی الزامی است و بدون ضرب مهر انجام می‌شود.
تأمین تعرفه 20 درصد بیشتر از تعداد واجدان شرایط
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اشاره به اینکه 20 درصد بیشتر از واجدان شرایط تعرفه تأمین شده است گفت: بخش از تعرفه‌ها وارد استان شده و بخشی دیگر تا هفته آینده وارد استان می‌شود و پیش‌بینی شده بیش از یک میلیون تعرفه وارد استان شود.
شعبانی با بیان اینکه در انتخابات مجلس شورای اسلامی حتی یک مورد مشکل کمبود تعرفه ایجاد نشد افزود: با وجود مجوز برای کاهش تعداد شعب، اما 1670 شعبه فعال در انتخابات مجلس برای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری نیز در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه تمام توان خود را برای افزایش مشارکت به کار خواهیم گرفت گفت: در این دوره از انتخابات 32 هزار نفر به عنوان مجری فعالیت دارند و علاوه بر نماینده کاندیداها در شعب، برای هر پنج شعبه یک ناظر شورای نگهبان در نظر گرفته شده است.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه افزود: در انتخابات مجلس شورای اسلامی به ازای هر صندوق یک بازرس وجود داشت اما اکنون پیشنهاد داده شده برای هر 10 شعبه اخذ رأی یک بازرس وجود داشته باشد که البته پیشنهاد ما حضور یک بازرس به ازای هر چهار شعبه است.
شعبانی با اشاره به اینکه دستگاه احراز هویت تنها با دریافت کد از ناظر شورای نگهبان روشن می‌شود و تمام فرایندها با نظارت شورای نگهبان است عنوان کرد: کرمانشاه 20 بخش مستقل دارد که انتخابات را برگزار می‌کنند و آموزش لازم را دیده‌اند و فرمانداران با برگزاری رزمایش آمادگی لازم را دارند.
وی با بیان اینکه در این انتخابات دولت هیچ کاندیدایی ندارد گفت: به تمام استانداران نیز تاکید شده که سلامت انتخابات و بی طرفی باید در نهایت حد اعلای خود رعایت شود و خوشبختانه تمام طیف‌های سیاسی فرصت کافی دارند.
مشکل امنیتی برای برگزاری انتخابات در کرمانشاه وجود ندارد
رئیس ستاد انتخاباتی استان کرمانشاه ضمن تشکر از نیروهای مسلح و سربازان گمنام امام زمان(عج) افزود: هیچ دغدغه امنیتی و نگرانی برای برگزاری انتخابات در استان وجود ندارد و تمام توان خود را برای سلامتی انتخابات به کار خواهیم گرفت.
شعبانی با اشاره به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی آسیب‌شناسی شده و هر مدیری تخلفی انجام داده و مستنداتی وجود داشته با او برخورد شده است عنوان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری قوانین متفاوت است و هر مدیری که بخواهد فعالیت تبلیغاتی داشته باشد می‌تواند مرخصی بگیرد.
وی با اشاره به اینکه در صورتی که متوجه شویم مسئولی انحراف و شائبه در انتخابات ایجاد کرده با او برخورد می‌شود گفت: براساس قانون انتخابات مدیران دولتی می‌توانند اظهارنظر کنند اما اجازه ندارد از امکانات دولتی برای یک ستاد استفاده کند.
طرفداران کاندیداها فضای تخریب و لجن‌پراکنی ایجاد نکنند
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه موضوع مشارکت مهمترین رکن انتخابات است گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در یکی از حساس‌ترین برحه‌های تاریخی خود قرار دارد؛ کشور در حال دستیابی به جایگاه اصلی خود در دنیا است و دشمنان نیز به این موضوع اذعان دارند.
شعبانی افزود: در این راه حادثه‌ای رخ داد و کشور بالاترین مقام اجرایی خود را از دست داد اما حضور مردم در تشییع پیکر رئیس جمهور شهید، کشور را تثبیت کرد.
وی با اشاره به اینکه حضور مردم پای صندوق رأی فارغ از نتیجه دو پیام دارد گفت: رأی مردم در واقع رأی آری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و از طرف دیگر مشارکت و اتحاد مردم برای دوستان مایه امیدواری و برای دشمنان یأس‌آور است.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه بیان کرد: امروز ما کشوری تنها نیستیم که سرنوشتمان تنها به ما مربوط باشد بلکه دوستانی داریم که به ما امید بسته‌اند و استحکام ما بر امنیت آن‌ها می‌تواند مؤثر باشد.
شعبانی با بیان اینکه مردم تفاوت بین تبلیغ و تخریب را متوجه می‌شوند و امروز تخریب ضدتبلیغ است گفت: مردم به دنبال دریافت آرامش هستند و هرچند تاکنون تخریب‌ها از سوی کاندیداها نبوده و از طرف برخی طرفداران رخ داده اما امید داریم فضای لجن‌پراکنی و بداخلاقی در استان ایجاد نشود.
انتهای پیام/.