سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

3800 کلاس درس جدید باید در هرمزگان ساخته شود

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 15:31
استاندار هرمزگان با تجلیل از عملکرد درخشان خیرین در حوزه توسعه فضاهای آموزشی گفت: خیرین نقش بسیار ارزنده ای در توسعه فضاهای آموزشی استان ایفا کرده اند.
استان،خيرين،آموزشي،كلاس،هرمزگان،دولت،استاندار،درس،كمك،آموزش، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، مهدی دوستی استاندار هرمزگان ظهر امروز در آیین تکریم خیرین مدرسه ساز با تمجید از عملکرد ارزنده خیرین و کمک به دولت در توسعه فضاهای آموزشی استان اظهار داشت: مدرسه سازی مسیری برای انسان سازی است و کسانی که در این وادی گام می‌گذارند در واقع در مسیر رسالت انبیاء گام نهاده‌اند.
وی افزود: خیرین نقش بسیار ارزنده ای در توسعه فضاهای آموزشی استان ایفا کرده‌اند و در دولت سیزدهم بازوی قدرتمند دولت در افزایش سرانه و ساخت مدارس جدید بوده‌اند.
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه هر کدام از ما موظف هستیم ایرانی آبادتر به نسل بعدی تحویل دهیم گفت: در سطح استان آموزش به یکی از اولویت‌های اساسی تبدیل شده و ضمن برگزاری مستمر جلسات شورای آموزش و پرورش در مرکز استان و بصورت شبکه‌ای در تمام شهرستان‌ها به موضوعات مهم حوزه آموزش پرداخته ایم.
وی توجه دولت به گسترش فضاهای آموزشی استان با کمک خیرین و جذب معلمان را جدی و عملی دانست و تصریح کرد: در این دولت تاکنون 1500 کلاس درس آماده و وارد مدار آموزشی استان شده در عین حال 6800 معلم جذب و مجوز جذب 300 نفر سهمیه خاص بشاگرد و جزایر ایرانی خلیج فارس نیز گرفته شده که اتفاق موثری در آموزش استان است.
دوستی با تاکید بر راه‌اندازی هنرستان‌های متعدد جوار و تمرکز بر مهارت آموزی به دانش آموزان گفت: بایستی سهم قبولی دانش‌آموزان استان در دانشگاه‌های برتر و المپیادها با بهبود کیفیت آموزشی افزایش یابد، در این زمینه تلاش شده آزمایشگاه‌های استان نیز تجهیز شوند.
وی ادامه داد: حدود 3800 کلاس درس دیگر در استان نیاز داریم که از این میزان 2 هزار کلاس کسری و 1800 کلاس نیز تخریبی هستند که باید کلاس های درس جدید به جای آنها احداث شود، برنامه داریم هر 2 سال 1500 کلاس درس بسازیم و مطابق این برنامه پیش می رویم.
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه با توجه به کمک خیرین و صنایع اتفاقات خوبی در این حوزه در حال رخ دادن است اظهار کرد:نکته مهم تطبیق نیازهای آموزشی استان با نقشه توسعه استان بویژه در اقتصاد دریا محور و صنایع مستقر در هرمزگان است بر همین مبنا مهارت آموزی را در اولویت قرار داده‌ایم و دبیرستان‌های جوار احداث کرده‌ایم.
وی با اشاره بر لزوم توجه ویژه به فرهنگیان استان گفت: وجود مدارس غیر استاندارد خواب را از چشم‌ها می گیرد در قبال آن نباید آرام باشیم باید با دغدغه این مسئله را پیگیری و عدالت آموزشی را با جبران کسری سرانه به ویژه در شهرهایی که کمترین سرانه دارند از جمله بندرعباس، میناب و قشم برقرار کرد در این راه به کمک خیرین نیاز داریم.
در پایان این مراسم ضمن تقدیر و تکریم از خیرین مدرسه ساز، استاندار هرمزگان ضمن ادای احترام به یادمان رییس‌جمهور شهید از نمایشگاه آثار هنری حاشیه مراسم بازدیدکرد.
انتهای پیام/864/.