خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مرکزی که همچون نگینی در منطقه محروم سردشت دزفول می‌درخشد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:24
بخش سردشت یکی از مناطق محروم و صعب العبور شهرستان دزفول است که با توجه به جمعیت قابل توجهی که در آن زندگی می کنند، نیازمند ارائه خدمات فراوانی است.
مركز،سردشت،دزفول،سلامت،منتخب،ارائه،حضور،تسنيم،شهداي،خدمت،شهر ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دزفول، بخش سردشت یکی از مناطق محروم و صعب‌العبور شهرستان دزفول است که با توجه به جمعیت قابل‌توجهی که در آن زندگی می‌کنند، نیازمند ارائه خدمات فراوانی است.
بهداشت و درمان از جمله مهم‌ترین این خدمات است تا بتواند بخش عمده‌ای از نیاز ضروری اهالی این منطقه و روستاهای آن را برطرف سازد و از ضرورت مراجعه به مراکز درمانی مرکز شهرستان بکاهد.در جستجوی یکی از خدمات ماندگار دولت سیدالشهدای خدمت در حوزه سلامت، پس از پیمودن کیلومترها مسیر کوهستانی، به بخش سردشت شهرستان دزفول رسیدیم.
دی‌ماه سال گذشته بود که مرکز منتخب شبانه‌روزی سلامت شهدای سردشت دزفول در مرکز این بخش یعنی شهر سالند افتتاح شد که از جمله طرح‌های مهم اجرا شده در حوزه بهداشت و درمان است.
این مرکز زیربنایی 2700 مترمربعی دارد و اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال برای ساخت و تکمیل آن هزینه شده است.
نصب تصویر 14 شهید بخش سردشت در ساختمان این مرکز، توجه هر مراجعی را به خود جلب می‌کند.
شهدایی که علت آرامش و پیشرفت امروزمان هستند.
این مرکز به‌صورت 24 ساعته فعال بوده و در تمام طول شبانه‌روز با حضور پزشک، پرستار، ماما، آمبولانس و...
مشغول خدمات‌دهی است.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی دزفول در گفت و گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: این مرکز دارای 10 تخت تحت نظر بیمار است و بخش‌هایی همچون رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه، پایگاه سلامت، دندانپزشکی و مامایی در آن فعال هستند و البته مجهز به اتاق‌های عمل سرپایی و سی‌پی‌آر است.
این مرکز 3 اتاق پزشک دارد و علاوه بر حضور مداوم پزشکان عمومی، پزشکان متخصص داخلی، زنان، اطفال و عفونی نیز به‌صورت هفتگی در این مرکز حضور پیدا کرده و ارائه خدمت می‌کنند.
تیم‌های جهادی هم در این منطقه مرتب حضور پیدا کرده و خدمات ارائه می‌دهند.
علیرضا خسروپناه افزود: ارتقاء ارائه سطح خدمات در مناطق روستایی و صعب‌العبور، یکی از سیاست‌های اصلی دانشگاه علوم‌پزشکی دزفول در بحث محرومیت‌زدایی است؛ که افتتاح مرکز منتخب شبانه‌روزی سلامت شهدای سردشت و نیز بهره‌برداری از مراکز شبانه‌روزی خدمات جامع سلامت بخش شهیون، و خیبر (در بخش چغامیش) نیز در همین راستاست.
وی ادامه داد و گفت: ایده ساخت چنین مرکزی در بخش سردشت دزفول از سال 1394 مطرح بود و همان‌موقع هم آن را طراحی و اجرا کردیم که پس از حدی پیشرفت، نیمه‌تمام ماند و در اواخر سال 1400 با اخذ بیش از 120 میلیارد ریال اعتبار جدید، دوباره شروع به‌کار کرد.
خسروپناه بیان کرد: سال گذشته نخستین مرکز منتخب شبانه‌روزی سلامت کشور در سامانه صدور پروانه‌ها و مؤسسات پزشکی وزارت بهداشت به‌نام مرکز منتخب شبانه‌روزی سلامت شهدای سردشت دزفول به ثبت رسید.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی دزفول گفت: در 5 ماه اخیر 700 ویزیت تخصصی در این مرکز انجام شده است.
همچنین میزان مراجعه مردم به این مرکز پس از ارتقاء و راه‌اندازی ساختمان جدید 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
صَفر یکی از اهالی سردشت که به‌همراه مادرِ پیر خود برای دریافت خدمت به این مرکز مراجعه کرده بودند، در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در اینجا هم خدمات خوب است و هم پرسنل رفتار خوبی دارند.
ما که راضی هستیم.
آزمایش‌های مادرم را اینجا انجام می‌دهیم و دیگر نیاز نیست که به مرکز شهر برویم.
به گزارش تسنیم، راه‌اندازی این مرکز از جمله خدماتی بود که در دولت شهید آیت‌الله رئیسی به سرانجام رسید و همانند نگینی در منطقه محروم سردشت دزفول می‌درخشد.
گفتنی است ساختمان این مجموعه تازه تأسیس، همچنان در حال توسعه است و در آن زیرساخت لازم جهت توسعه کمی و کیفی امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی وجود دارد که خود نویددهنده آینده‌ای روشن در بخش سلامت بخش سردشت است.
گزارش از میلاد گل‌داری
انتهای پیام/735/.