خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 31 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بیمارستان 32 تختخوابی زاوه افتتاح شد

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:24
با حضور معاون درمان وزیر بهداشت و درمان، آموزش پزشکی بیمارستان 32 تخت خوابی شهرستان زاوه به بهره برداری رسید.
بيمارستان،افتتاح،زاوه،حيدريه،تربت،شهرستان،پزشكي،دانشگاه،منطق ...

به گزارش تسنیم از تربت حیدریه، علی اصغر کرمی در حاشیه افتتاح بیمارستان 32 تختخوابه شهرستان زاوه اظهارداشت:مراسم افتتاح این بیمارستان که در زمینی به مساحت دو هکتار و با زیربنای 4100 مترمربع احداث شده است، اولین بیمارستان در شهرستان زاوه است و به جمعیت حدود 85 هزار نفری این منطقه خدمات ارائه خواهد داد.
وی تصریح کرد: این بیمارستان در راستای طرح توسعه عدالت در سلامت و با هدف دسترسی مردم به خدمات درمانی باکیفیت احداث شده است.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه قبل از این، تربت حیدریه 300 تخت بیمارستانی داشت، افزود: با افتتاح این بیمارستان و بیمارستان 270 تخت خوابی امام حسین(ع) در تربت حیدریه، تعداد تخت‌های بیمارستانی این شهرستان به دو برابر افزایش یافته است.
کرمی گفت: امیدواریم با افتتاح این بیمارستان، بتوانیم خدمات مضاعفی به مردم عزیز ارائه دهیم.
حسین ابراهیمی‌پور،رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه نیز اظهارداشت: راه‌اندازی این مرکز درمانی از مطالبه‌های قدیمی مردم ولایت‌مدار شهرستان زاوه است که با بهره‌برداری از این طرح بزرگ، گام مهمی در گسترش و توسعۀ خدمات سلامت در این منطقه برداشته خواهد شد.
وی با بیان این که تجهیزات کامل این بیمارستان را متخصصان و شرکت‌های دانش بنیان داخلی ساخته اند افزود: بیمارستان راشد دارای چهار بخش‌ اورژانس، بستری، کلینیک تخصصی و زایشگاه و 2 بخش پاراکلینیکی آزمایشگاه و رادیولوژی است که متخصصان اطفال، داخلی، قلب، روانپزشکی، ارتوپد و زنان به مراجعان و بیمارانش خدمات می‌دهند و 74 نیروی جوان نیز در این بیمارستان جذب کار شده‌اند.
ابراهیمی‌پور ادامه داد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون طرح‌های بزرگی با زیربنایی افزون‌ بر 50 هزار متر مربع و اعتباری افزون‌ بر 10 هزار میلیارد ریال در این دانشگاه به بهره‌برداری رسیده که خدمتی بزرگ برای حوزۀ سلامت منطقه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با اشاره به این‌که بیمارستان راشد زاوه هدیۀ دولت سیزدهم به مردم این منطقه است که پس از 9 سال انتظار افتتاح ‌شد افزود: این بیمارستان در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع و با زیربنای چهار هزار و 100 متر مربع دایر شده و برای ساخت و تجهیز این مرکز درمانی افزون‌ بر 2 هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده‌ است.
گفتنی است که در این مراسم، استاندار خراسان رضوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و سایر مسئولان استانی نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/282/.