سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کشف بیش از نیم تن انواع مخدر در همدان

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:23
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان همدان، گفت: تلاش شبانه روزی 2 ماه نخست امسال پلیس استان منجر به کشف 663 کیلو گرم انواع مواد مخدر شد که در قیاس با مدت مشابه سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.
پليس،همدان،استان،مخدر،مواد،انتظامي،انواع،حوزه،توقيف،فرماندهي ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سرهنگ عباس عزیزی پیش ظهر امروز در نشست خبری با نمایند‌گان رسانه‌های استان همدان، اظهار داشت: در این بازه‌زمانی پلیس موفق به دستگیری 561 توزیع‌کننده و قاچاقچی شده است که در قیاس با مدت مشابه آن در سال قبل 6 درصد افزایش داشت.
وی با اشاره بر این‌که فعالیت 2نفر به بالا در حوزه قاچاق مواد‌مخدر از نظر پلیس باند شناخته شده است، افزود: در این مدت 7 باند مواد مخدر متلاشی شد که در مدت مشابه با آن در سال قبل،17 درصد افزایش داشته است، همچنین در این مدت 40 دستگاه خودرو و موتورسکیلت از متخلفان کشف و توقیف شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان همدان، گفت: با اعلام دادستانی برای شناسنامه دار شدن متخلفان فعال در حوزه مواد مخدر، اقدام قانونی در دست اقدام است و افرادی که قانو‌ن‌گریزی دارند و جامعه‌پذیر نیستند همه سوابق تخلف‌ها و جرایم و محکومیت آنان بر مبنای مستندات نهاد‌های مرتبط برای شناسنامه‌دار شدن در اختیار دستگاه قضایی قرار داده خواهد شد.
سرهنگ عزیزی اظهار‌ داشت: بر همین مبنا همه واحد‌های سکونتگاهی و صنفی فعال در حوزه مواد‌مخدر طبق قانون در مرحله نخست پلمب و سپس با تداوم تخلف، همان ملک محل وقوع جرم توقیف خواهد شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان همدان، افزود: سال قبل پلیس استان همدان در 29 عملیات مشترک استانی و فرااستانی 1356 کیلو‌گرم انواع مخدر کشف کرد که از این مقدار کشف سهم تلاش پلیس استان 376 کیلو‌گرم انواع مواد‌مخدر بوده است.
وی اظهار داشت: پارسال در استان همدان پلیس در قالب 13 هزار و 930 عملیات، 6 هزار و 474 کیلو‌گرم انواع مواد مخدرکشف و 248 دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت توقیف شد، تعداد دستگیری‌های این عملیات‌ها در قیاس با مدت مشابه سال قبل از آن(1401)10 درصد افزایش داشت و 48 باند منهدم شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد‌مخدر فرماندهی انتظامی استان همدان راه ارتباطی مردم با این نهاد مردمی و انتظامی و امنیتی را به غیر از شماره تماس عمومی 110 پلیس در کل کشور، شماره تماس اختصاصی21822136 در استان همدان نام برد و تاکید کرد: پلیس همیشه آماده مقابله و پیشگیری از تخلف‌های حوزه مواد مخدر و سایر‌جرم‌ها است و شهروندان با این روش‌های ارتباطی می‌توانند اخبار و اطلاعات مرتبط را بدون هیچ نگرانی در اختیار پلیس مواد‌مخدر قرار دهند.
انتهای پیام/