سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عملیات ساخت 200 هزار مسکن خراسان رضوی به‌زودی اجرایی می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:23
استاندار خراسان رضوی گفت: 160 هزار مسکن در حال ساخت داریم و به زودی قطعات زمین را به مردم واگذار می کنیم که حدود 200 هزار مسکن در حال ساخت خواهیم داشت.
رضوي،خراسان،درصد،نظري،برق،استان،زمينه،مگاوات،پروژه،ساخت،استا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، یعقوبعلی نظری در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 109 پروژه سفر رئیس‌جمهور شهید که در مجتمع شهدای سلامت برگزار شد، اظهارداشت: سفر دوم ریاست جمهوری ظرفیتی بود که ما به شدت در این زمینه کار می‌کردیم تا به انجام برسد، اما متاسفانه این توفیق را نداشتیم، با این وجود راه رئیس جمهور شهید ادامه دارد.
وی افزود: 180 مصوبه به مبلغ 26.5 همت در سفر اول ریاست جمهوری داشتیم و تاکنون 131 پروژه یا در حال تحقق بوده یا محقق شده که میانگین پیشرفت 61 درصد و اعتبار 51 درصد است.
نظری تصریح کرد: در خراسان رضوی 28 کلان‌ مسئله را در زمینه زیرساخت، اقتصادی و اجتماعی احصا و بر همین مبنا برنامه‌ها و اهداف عملیاتی خود را با نگاه پروژه‌محور تنظیم کردیم که یکی از مهم‌ترین موضوعات مسئله آب در استان است که با توجه به خشکسالی‌ها جدی بودهمچنین تصفیه‌خانه‌ها، انتقال، جایگزینی، رواناب‌ها و به ویژه مدیریت مصرف از موضوعات جدی ما بود که در دستور کار است.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه با ناترازی برق مواجه هستیم گفت:از ابتدای دولت چهار نیروگاه بهره‌برداری شده و امروز نیز دو نیروگاه به بهره‌برداری می‌رسد که 700 مگاوات برق تامین می‌کند و ظرفیت برق سبز در استان نیز از 17 به 54 مگاوات رسید.
وی خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین نیروگاه برق بادی با ظرفیت 200 مگاوات و پروژه برق خورشیدی با ظرفیت 100 مگاوات امروز آغاز خواهد شد و در زمینه ناپایداری گاز در سال 1401 اتفاقاتی در استان مخصوصا تربت جام رخ داد؛ در این زمینه دو خط اجرا شد برای گازرسانی به باجگیران و روستا‌های متعدد نیز برنامه‌هایی داریم.
نظری ادامه داد: با توجه به اینکه مردم هفت ماه برای درمان سرطان در نوبت بودند لذا مرکز سرطان نیز به زودی افتتاح خواهد شد و ساخت بیمارستان 540 تخت‌خوابی حاشیه شهر مشهد با پیشرفت حدود 30 درصدی در حال اجرا است.
استاندار خراسان رضوی گفت:160 هزار مسکن در حال ساخت داریم.
در یکی، دو ماه آینده مرحله جدید زمین را به مردم واگذار می‌کنیم که حدود 200 هزار مسکن در حال ساخت خواهیم داشت و توسط خود مردم اجرا خواهد شد.
وی بیان کرد: در ارتباط با کیفی‌سازی راه‌های استان طی سه سال 1700 کیلومتر آسفالت انجام دادیم و طرح هادی یکی از مسائل مهم است که 113 طرح هادی را بازنگری کردیم.
نظری عنوان کرد: در حوزه آموزش و پرورش؛ حدود 12 هزار کلاس کمبود داشتیم که طی این سه سال 4000 کلاس ساخته و ساخت 5000 کلاس درس نیز چند روز قبل در استان خراسان رضوی آغاز شده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: نرخ بیکاری خراسان رضوی 6.3 درصد و نرخ مشارکت اقتصادی 43 درصد است ضمن اینکه در این مدت 582 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی را احیا کردیم.
نظری اظهارکرد:در زمینه صادرات 20 درصد و ترانزیت 19 درصد رشد داشتیم و سرمایه‌گذاری با نگاه جلب سرمایه خارجی در قالب 210 پروژه انجام شد که بر فضای حاکم بر اقتصاد ما تاثیر گذاشته است.
انتهای پیام/282