خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 31 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

20 درصد مساحت شهرهای کشور بافت فرسوده است

تسنیم | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:23
رئیس هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: 20 درصد مساحت شهرهای کشور بافت فرسوده است.
بازآفريني،شهري،فرسوده،اميني،ايران،هيئت،مديره،شوراها

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، میلاد امینی؛ عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در بیست‌و‌نهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها، ضمن گرامیداشت یاد شهدای خدمت اظهار کرد: اساساً محرومیت‌زدایی و عدالت گستری در خصوص بافت‌های فرسوده در قوانین بالادستی وجود دارد.
امینی افزود: بافت فرسوده 20 درصد از مساحت سطح شهرها و 30 درصد از جمعیت کشور معادل 167 هزار هکتار و 25‌میلیون نفر را شامل می‌شود و در سه بخش بافت‌های فرسوده، بافت‌های تاریخی و سکونتگاه‌های غیر رسمی تقسیم‌بندی می‌شوند.
رئیس هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران تصریح کرد: از این میان 46 درصد از این سطح که شامل 10‌ میلیون نفر را در بر می‌گیرد، در شرایط بحرانی قرار دارد و باید به سرعت مورد بازآفرینی قرار گیرد.
وی اظهار کرد: ظرفیت‌های خوبی در قانون اساسی برای شورای عالی استان‌ها دیده شده است که اصل 100 قانون اساسی مهمترین این اصول است.
در بند 5 قانون شوراها نیز همین مسئولیت‌ها برای شوراها دیده است.
امینی تصریح کرد: ظرفیت‌های شورا در بخش بازآفرینی شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده زیاد است و دولت به تنهایی توان بازآفرینی شهری را ندارد، بنابراین همکاری مدیریت شهری می‌تواند بسیار راهگشاست.
رئیس هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: شهرداری‌ها به عنوان شرکای راهبردی دولت و وزارت راه و شهرسازی شناخته می‌شوند و شوراها سفیران بازآفرینی شهری محسوب می‌شوند.
امینی اضافه کرد: امیدواریم با تدبیر ریاست و همکاری نمایندگان شورای عالی استان‌ها آغازگر راهی پر خیر و برکت برای شهرهای ایران باشیم و بتوانیم با همکاری هم بافت‌های فرسوده کشور را تا حد خوبی بازسازی و بهسازی کنیم.
انتهای پیام/