سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تاکید باقری بر تشکیل اجلاس وزرای سازمان همکاری اسلامی

آفتاب | بین‌الملل | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:22
سرپرست وزارت امور خارجه در گفتگو با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی بر تشکیل اجلاس فوق‌العاده وزرای خارجه کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد.
اسلامي،جنايت،اقدام،همكاري،تاكيد

تاکید باقری بر تشکیل اجلاس وزرای سازمان همکاری اسلامی
علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه و حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در یک تماس تلفنی در خصوص جنایت صهیونیست‌ها در غزه و رفح و ضرورت اقدام کشور‌های اسلامی در این خصوص بحث و تبادل نظر کردند.
سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به استمرار و افزایش جنایت صهیونیست‌ها در رفح، بر ضرورت اقدام عملی از سوی کشور‌های اسلامی برای متوقف کردن جنایت صهیونیست‌ها، تاکید کرد.
باقری با اشاره به تلاش برخی کشور‌ها از جمله اقدام آفریقای جنوبی برای گشودن پرونده در دادگاه لاهه و نیز قطع رابطه تعدادی از کشور‌های آمریکای لاتین با رژیم صهیونیستی، خواستار برداشتن گام‌های جدی‌تر از سوی کشور‌های اسلامی شد و در این خصوص بر تشکیل اجلاس فوق‌العاده وزرای خارجه کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد.
ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز ضمن محکومیت جنایت صهیونیست‌ها، اقدام عملی علیه رژیم اسرائیل را ضروری برشمرد و بر برداشتن گام‌های عملی در این خصوص با مشارکت سایر کشور‌های اسلامی برای توقف جنایت صهیونیست‌ها تاکید نمود.