سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مدودف خواستار «حداکثر آسیب» به غرب شد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:13
معاون رئیس شورای امنیت فدراسیون روسیه تاکید کرد مسکو باید «حداکثر آسیب» را به کشور‌هایی که روسیه را تحریم کرده اند وارد کند.
روسيه،مدودف،آسيب،ديميتري،اشتباه،سلاح

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت فدراسیون روسیه امروز پنجشنبه گفت روسیه باید «حداکثر آسیب» را به کشور‌هایی که روسیه را تحریم کرده اند وارد کند.
او در تلگرام نوشت: «آسیب به اقتصاد، نهاد‌ها و حاکمان آنها.
آسیب به رفاه شهروندان آنها.
اعتماد آنها به آینده.»
مدودف گفت روسیه باید به دنبال «آسیب‌های حیاتی» در اقتصاد آنها باشد و «به معنای واقعی کلمه انرژی، صنعت، حمل و نقل، بانکداری و خدمات اجتماعی آنها را نابود کند.»
علاوه بر این، او تکرار کرد که روسیه باید به کشور‌هایی که «دشمنان جهان غرب» هستند، سلاح بفرستد، البته «فعلاً نه سلاح‌های هسته‌ای».
پیشتر دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفته بود که کشور‌های غربی ممکن است در محاسبات خود اشتباه کرده و گفته باشند که روسیه از سلاح هسته‌ای استفاده نخواهد کرد.
او افزود که چنین افکاری از سیاستمداران می‌تواند به «اشتباه مهلک» آنها تبدیل شود.
بسیاری از کارشناسان و مقامات آمریکایی بر این باورند که تصمیمات جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در خصوص مجوز استفاده از تسلیحات آمریکایی در اوکریان خطر یک جنگ جهانی جدید و اتمی را افزایش می‌دهد.
مترجم: اعظم پورکند