سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جلیلی: عقب‌ماندگی ۸ ساله پیش از دولت رئیسی باید جبران شود!

آفتاب | سیاسی | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:13
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: عقب‌ماندگی ۸ ساله پیش از دولت شهید رئیسی باید جبران شود.
فرصت،نقش،رياست،انتخابات،جمهوري،دولت،كشور،جليلي،نامزد،ادامه،ب ...

جلیلی: عقب‌ماندگی ۸ ساله پیش از دولت رئیسی باید جبران شود!
سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز در جمع مردم مرکز خراسان جنوبی در مصلی بیرجند اظهار کرد: خدا را سپاس می‌گویم که در شهر خودم در جمع شما مردم صمیمی و پرشور حضور پیدا کردم.
از هنر‌های ملت ایران است که حوادث را تبدیل به حماسه می‌کنند.
ما چندی پیش حادثه تلخ شهادت رئیس جمهور عزیز و منتخب مردم خراسان جنوبی را داشتیم، ولی ۲۰ روز پیش در سه خرداد مردم بیرجند در تشییع پیکر ایشان حماسه آفریدند.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مردم در تندباد حوادث نه تنها متوقف نمی‌شوند بلکه آن را تبدیل به حماسه می‌کنند که شهدای ما مصداق این سخن هستند و علمایی، چون تهامی ها، عارفی ها، دکتر شکوهی، معتمدی و گنجی‌ها که از این دیار بودند، نشان دادند چه موفقیت‌هایی را می‌توان برای کشور به ارمغان آورد.
امروز در ادامه یک راه ناتمام هستیم، مسیری که با قدرت باید به سمت هدف‌های حداکثری و به سمت قله حرکت کنیم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه ما برای امتداد یک مسیر پر امید اینجا جمع شده‌ایم، تصریح کرد: کسانی در یک دهه گذشته رویکردی را دنبال کردند که طبق آمار دوران خودشان رشد اقتصادی کشور صفر و منفی شد، اما شهید رئیسی با تغییر ریل امید را در ملت زنده کرد و ما باید با سرعت و قدرت و شدت به سمت هدف‌های حداکثری و قله حرکت کنیم.
امروز نگاه به تحولات جهانی از یک طرف و فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور به ما می‌آموزد که ما با جهانی از ظرفیت‌ها رو به رو هستیم.
وی ادامه داد: بر خلاف کسانی که تنها ضعف‌ها را می‌بینند ما ظرفیت‌ها را نیز می‌بینیم و معتقدیم ضعف را با توانایی و قدرت و نگاه به ظرفیت‌ها می‌توان جبران کرد.
داوطلب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اگر سخن از رفع مشکلات و آسیب‌ها می‌زنیم نیاز است ظرفیت‌ها را نیز بشناسیم؛ چرا که دیگر فرصت از دست دادن زمان‌ها را نداریم.
جلیلی با بیان این که ما نمی‌توانیم زمان را تلف کنیم، گفت: یک رئیس جمهور باید بداند چه می‌خواهد و از همان روز اول کار را شروع کرده و فرصت‌های ملی و منطقه‌ای را به درستی شناخته و با برنامه کار را دنبال کند.
ما با جهانی از فرصت‌ها رو به رو هستیم.
این جهان فرصت باید یک ایران جهش را رقم بزند و اتفاقات هشت سال قبل از دولت شهید رئیسی را جبران کند.
وی با بیان اینکه هر یک از آحاد جمعیت ما با توجه به استعداد خود یک نقش پرشکوه را می‌تواند خلق کند، گفت: دولت باید بتواند فرصت این نقش آفرینی را خلق کند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر صحبت از شعار دولت می‌زنیم این شعار عصاره برنامه‌ای است که دولت در چهار سال آینده قرار است طی کند.
جلیلی بیان کرد: اگر می‌گوییم هر ایرانی یک نقش باشکوه، یک جهان فرصت و یک برنامه جهش برای این موضوع برنامه داریم.
اگر می‌گوییم هر ایرانی یک نقش باشکوه یعنی هر روستا یک سلول جهش کشور شود و هر ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در این زمینه نقش آفرینی کند.
ما امروز نسلی از جوانان متخصص و توانمند داریم که این افراد نباید دغدغه شغل داشته باشند، بلکه باید بتوانند برای دیگران نیز فرصت ایجاد کنند.
اگر سخن از اشتغال و ارزآوری می‌زنیم باید به این سوال پاسخ بدهیم که شهر دانشگاهی، چون بیرجند چه سهم و نقشی در اشتغال و ارزآوری دارد و در این زمینه برنامه و نقش داشته باشد.
وی گفت: بسیاری از کشور‌ها یک فرصت و ظرفیت، چون نفت یا جنگل یا شیلات یا معدن دارند، ولی کشور ما یک جهان فرصت و همه این ظرفیت‌ها را دارد که با پای کارآمدن مردم می‌توان از آن استفاده کرد.