خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۵ راهکاربرای درمان آرتریت پسوریازیس

آفتاب | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:12
درمان پزشکی عارضه آرتریت پسوریازیس (PsA) به منظور کنترل علائم و محافظت از مفاصل در برابر بیماری ضروری است، اما روش‌های روزمره‌ای وجود دارد که در کنار اقدامات درمانی و معاینه‌های منظم می‌توان برای تقویت سلامت مفاصل و جلوگیری از تشدید بیماری به کار گرفت.
پسوريازيس،آرتريت،مفاصل،استرس،بيماري،تشديد،سلامت،درماني،مصرف، ...

۵ راهکاربرای درمان آرتریت پسوریازیس
درمان پزشکی عارضه آرتریت پسوریازیس (PsA) به منظور کنترل علائم و محافظت از مفاصل در برابر بیماری ضروری است، اما روش‌های روزمره‌ای وجود دارد که در کنار اقدامات درمانی و معاینه‌های منظم می‌توان برای تقویت سلامت مفاصل و جلوگیری از تشدید بیماری به کار گرفت.
به نقل از سایت "webmd" در گزارشی به نکاتی اشاره کرده که با به کارگیری آن‌ها می‌توان علائم عارضه آرتریت پسوریازیس را در کنار روش‌های درمانی مرسوم کنترل کرد.
تحرک داشته باشید: ورزش به شما کمک می‌کند تا مفاصل شما نرم و منعطف شوند.
حرکت همچنین می‌تواند التهاب و درد را کاهش دهد.
با یک تمرین بدنی منظم، عضلات قوی‌تر و مفاصل پایدارتر شده و می‌توان سفتی و گرفتگی را از بین برد.
تمرینات قدرتی و تمرینات کم برخورد مانند پیاده روی، شنا و دوچرخه سواری ممکن است برای شروع خوب باشد.
غذا‌های مفید و سالم مصرف کنید: اگرچه هیچ رژیم غذایی مخصوصی برای درمان آرتریت پسوریازیس وجود ندارد، اما رژیم غذایی مناسب برای قلب، بهترین گزینه برای حفظ سلامت در طولانی مدت است.
بیماران مبتلا به این عارضه حدود سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی یا هر نوع بیماری قلبی-عروقی هستند.
همچنین احتمال ابتلا به دیابت نوع دو در این افراد بیشتر است.
برای این افراد مصرف گوشت ماهی و سایر پروتئین‌های فاقد چربی، سبزیجات و غلات کامل توصیه می‌شود.
میزان کربوهیدرات، شکر و گوشت قرمز مصرفی را کاهش دهید و در طول روز مقدار کافی آب بنوشید.
برنامه درمانی خود را دنبال کنید: روش‌های درمانی آرتریت پسوریازیس به طور مستقیم در کاهش علائم و محافظت از مفاصل موثر است.
آن‌ها موثرترین راه برای کاهش التهاب در بدن و جلوگیری از آسیب بیشتر هستند.
بیشتر دارو‌های توصیه شده برای آرتریت پسوریازیس دارو‌های مزمن هستند به این معنی که برای اثر گذاشتن باید در طولانی مدت مصرف شوند.
استرس وارد شده به بدن را کنترل کنید: هنگام استرس، بدن مواد شیمیایی آزاد می‌کند که عضلات را تحت فشار قرار داده و التهاب را تشدید می‌کند که می‌تواند باعث آسیب و درد در مفاصل شود.
استرس و آرتریت پسوریازیس اغلب دور باطلی ایجاد می‌کنند.
استرس می‌تواند درد مفصل را تشدید کرده یا حتی باعث شعله ور شدن آن شود که این امر دوباره استرس را تشدید می‌کند و این چرخه ادامه می‌یابد.
نکته کلیدی این است که این چرخه را می‌توان به روش‌های مختلف به طور مثال از طریق مصرف دارو و از بین بردن استرس قطع کرد.
از سلامت روان خود مراقبت کنید: سلامت روان خود را در اولویت قرار دهید.
این ممکن است به معنای یادگیری و آگاهی بیشتر در مورد شرایطی باشد که بواسطه بیماری در آن قرار می‌گیرید و بنابراین می‌توانید برای مقابله با آن احساس آمادگی بیشتری داشته باشید.