خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 31 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صادرات ۴۰ هزار تن تخم مرغ از ابتدای سال به بازار‌های هدف

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:04
رئیس اتحادیه مرغداران میهن گفت:بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۴۰ هزار تن تخم مرغ به عراق، افغانستان، قطر، امارات و ترکمنستان صادر شده است.
تخم،مرغ،روسيه،هزارتن،كاشاني،مكرر،بنابر،رفع،آمار

حمیدرضا کاشانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بنابر آمار تاکنون ۳ هزارتن تخم مرغ با قیمت ۵۲ هزارتومان در راستای تداوم و پایداری تولید و جلوگیری از حذف گله‌ها از مرغداران خرید تضمینی شده است.
به گفته او، علی رغم درخواست‌های مکرر از پشتیبانی امور دام، اما وزارت جهاد در بحث ذخیره سازی و خرید تضمینی هیچ گونه حمایت و اقدامی نکرده است.
کاشانی ادامه داد: با وجود افزایش هزینه‌های تولید و درخواست‌های مکرر اصلاح قیمت، تخم مرغ تنها کالایی است که قیمت آن از ۲ سال پیش تاکنون تغییری نداشته است.
براین اساس طی نامه‌های مکرر هشدار داده ایم که با استمرار این بی توجهی ها، نگران تولید در نیمه دوم سال هستیم.
رئیس هئیت مدیره اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت صادرات به روسیه افزود: بنابر آمار تاکنون یک ماشین حاوی ۲۵ تن تخم مرغ به روسیه صادر شده است و به رغم سرمایه گذاری‌های سنگینی که تجار ایرانی انجام دادند، اما موانع دولتی رفع نشده و در این خصوص اقدام موثری صورت نگرفته است.
او افزود: با رفع مسائل بهداشتی با روسیه پتانسیل صادرات ۳۰ تا ۴۰ هزارتن تخم مرغ در سال وجود دارد و اکنون تجار ۲ کشور علاقه‌مند به این مراوده هستند.
از این رو قرار است هفته آینده دامپزشکی هیئتی را برای رفع مشکل به روسیه اعزام کند چراکه روسیه بین کشور‌های صادرکننده تبعیض قائل شده است.
کاشانی گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۴۰ هزارتن تخم مرغ به عراق، افغانستان، قطر، امارات و ترکمنستان صادر شده است.
خبرنگار: آزاده محبی