خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 31 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در روستا‌ها به ۶۰درصد رسید

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:04
مدیرکل دفتر روستایی گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در روستا‌های کشور که حدود ۵۵۰ هزار واحد است به ۶۰ درصد رسیده است.
مسكن،بنياد،وام،روستايي،پرداخت،توماني،واحد،نهضت

رضا حمیدی مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به روند پرداخت وام مسکن روستایی گفت: از بهمن سال گذشته که سقف وام به ٣۵٠ میلیون رسید تا به امروز تقریبا ٢٨٠ هزار متقاضی برای دریافت وام به بانک عامل معرفی که ١٨٠ هزار فقره به مرحله انعقاد قرارداد رسیدند.
وی ادامه داد: متاسفانه شعب بانکی استانی که تراز آنها منفی است روند کُندی در پرداخت تسهیلات دارند.
مدیرکل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن تاکید کرد: مردم از بین وام ٣۵٠ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی و وام ۵۵٠ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن اخذ وام ٣۵٠ میلیون تومانی را ترجیح می‌دهند چراکه سود آن بسیار کمتر است.
حمیدی در خصوص پرداخت تسهیلات بلاعوض بنیاد مسکن گفت: از سال ٩۴ تا کنون بنیاد مسکن ١١ هزار میلیارد تومان وام بلاعوض برای مسکن محرومان پرداخت کرده‌ و در این مدت زمان از محل تفاهمنامه با دستگاه‌های متعدد ٢۵٠ هزار واحد مسکن برای محرومان ساخته و تحویل شده‌است.
وی با بیان اینکه متولی طرح های هادی و عمرانی در روستاهای کشور بنیاد مسکن است گفت: وزارت جهادکشاورزی تنها متولی طرح های کشاورزی و باغبانی است و هیچ نقشی در اجرای طرح های هادی عمرانی در روستاهای کشور ندارد و بنیاد مسکن مجری منظومه های روستایی در کشور است.
مدیرکل مسکن روستایی اظهار کرد: از بهمن سال گذشته تا به امروز که پرداخت تسهیلات ۳۵۰ ميليون تومانی آغاز شده ۲۸۰ هزار واحد مسکونی معرفی ۱۸۰ هزار واحد مسکونی عقد قرار داد شده است.
وی افزود: ساخت ٨١٧ هزار واحد شروع شد که امروز پیشرفت فیزیکی نهضت ملی مسکن در روستاها بالای ۶٠ درصد و در مناطق شهری حدود ٣٠ درصد است و مهمترین عامل پایین بودن پیشرفت فیزیکی نهضت ملی مسکن تحت تعهد بنیاد مسکن در مناطق شهری پایین بودن آورده اولیه مردمی است.
خبرنگار: محبوبه کباری