خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 31 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ادعای کاخ سفید در خصوص موافقت اسرائیل با پیشنهاد آتش بس

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:03
مشاور امنیت ملی ایالات متحده، ادعا کرد که اسرائیل با وجود عدم اعلام عمومی، از پیشنهاد آتش بس مورد حمایت سازمان ملل استقبال کرده است.
حماس،قطعنامه،اسرائيل،آمريكا،بس،پيشنهادي،خرداد

جیک سالیوان، که در حاشیه اجلاس سران گروه ۷ صحبت می‌کرد، گفت که هدف این است که شکاف‌های باقی مانده با حماس را پر شود، حماس که به گفته ایالات متحده، به پیشنهاد آتش بس پاسخ داد و چندین اصلاحیه درخواست کرد تا به سرعت به توافق برسد.
نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بار‌ها تاکید کرده است که اسرائیل قبل از شکست حماس به جنگ پایان نخواهد داد.
گفتنی است؛ قطعنامه پیشنهادی آمریکا در زمینه آتش بس در نوارغزه، بدون هیچ مخالفت و وتویی در نشست روز دوشنبه به وقت محلی این شورا (۱۰ ژوئن ۲۰۲۴ برابر با ۲۱ خرداد ۱۴۰۳) تصویب شد.
در این قطعنامه هفت بندی آمده است که قطعنامه پیشنهادی آمریکا تمام قطعنامه‌های مربوطه در مورد وضعیت خاورمیانه از جمله موضوع فلسطین را یادآور می‌شود و بر اهمیت تلاش‌های دیپلماتیک مستمر مصر، قطر و آمریکا با هدف دستیابی به یک توافق آتش‌بس جامع شامل سه مرحله تاکید می‌کند.
در این قطعنامه آمده است: از پیشنهاد آتش‌بس جدید اعلام شده در ۳۱ مه (۱۱ خرداد) که (رژیم) اسرائیل آن را پذیرفت، استقبال می‌کند و از حماس می‌خواهد که آن را نیز بپذیرد و از هر دو طرف می‌خواهد که شرایط آن را به طور کامل بدون تاخیر و بدون قید و شرط اجرا کنند.
مترجم: اعظم پورکند