خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پوتین به کره شمالی سفر می‌کند

آفتاب | بین‌الملل | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 14:01
رئیس‌جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در هفته‌های آتی به کره شمالی و ویتنام سفر می‌کند. سفیر روسیه در کره شمالی الکساندر ماتسگورا، برنامه سفر پوتین به پیونگ‌یانگ را تایید کرد و گفت که مقدمات آن فعالانه در حال آماده‌سازی است.
شمالي،كره،پوتين،سفر،روسيه،روزنامه

پوتین به کره شمالی سفر می‌کند
رئیس‌جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در هفته‌های آتی به کره شمالی و ویتنام سفر می‌کند.
سفیر روسیه در کره شمالی الکساندر ماتسگورا، برنامه سفر پوتین به پیونگ‌یانگ را تایید کرد و گفت که مقدمات آن فعالانه در حال آماده‌سازی است.
سفیر روسیه در کره شمالی تایید کرد که مقدمات سفر ولادیمیر پوتین به پیونگ‌یانگ که یک روزنامه روسی گزارش داده در ماه جاری میلادی انجام خواهد شد، به شدت در حال آماده‌سازی است.
روزنامه ودوموستی چاپ مسکو امروز دوشنبه به نقل از یک منبع دیپلماتیک خبر داد که رئیس‌جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در هفته‌های آتی به کره شمالی و ویتنام سفر می‌کند.
سفیر روسیه در کره شمالی الکساندر ماتسگورا در گفتگو با این نشریه، برنامه سفر پوتین به پیونگ‌یانگ را تایید کرد و گفت که مقدمات آن فعالانه در حال آماده‌سازی است.
به نوشته این روزنامه، پوتین در ماه جاری میلادی (ژوئن) و به احتمال زیاد بلافاصله بعد از سفرش به کره شمالی، عازم ویتنام خواهد شد.
رهبر کره شمالی کیم جونگ اون سپتامبر سال گذشته به روسیه سفر و از پایگاه فضایی Vostochny این کشور در شرق دور بازدید کرد و پوتین به او قول داد مسکو در ساخت ماهواره به پیونگ‌یانگ کمک خواهد کرد.
کرملین می‌گوید که روسیه خواهان شراکت با کره شمالی در همه زمینه‌ها است؛ نزدیکی و همکاری‌هایی که غرب را به شدت نگران کرده است.
تنها سفر پوتین به کره شمالی در سال ۲۰۰۰، اولین سال ریاست‌جمهوری‌اش انجام شد.
روزنامه روسی در گزارش خود درباره این سفر افزود پوتین و کیم ممکن است در مورد حضور کارگران کره شمالی در روسیه صحبت کنند.
روسیه به دلیل جنگ اوکراین از کمبود شدید نیروی کار رنج می‌برد.