سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نیاز کشور به بیش از ۷۰۰۰ محیط بان

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 13:03
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: هم اکنون ۳۷۰۰ محیط بان در سطح کشور وجود دارد. ما برای استاندارد سازی حداقل به ۷۸۰۰ محیط بان نیاز داریم.
محيط،بان،حفاظت،خاني،محبت،نمونه،زيست،دستگاه

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تاکید کرد
سرهنگ جمشید محبت خانی امروز در مراسم تجلیل از محیط بان نمونه کشور مجموعه پاسگاه‌های محیط بانی کشور را ۶۴ مورد اعلام و اظهار کرد: این تعداد پاسگاه رسالت حفاظت و مراقبت از ۱۳ درصد کل مساحت کشور را بر عهده دارند، اما حداکثر استقرار محیط بان در این پاسگاه سه نفر است.
محبت خانی محیط بانی را شغلی مقدس و همراه با اخلاص تعریف کرد که در سخت‌ترین شرایط بهترین عملکرد را در نقاط مختلف از خود به جای می‌گذارد.
به گفته وی هر کدام از محیط بان ماهانه ۳۶۰ ساعت فعالیت دارند که در نوع خود بسیار چشمگیر است.
محبت خانی با بیان اینکه مناطق حفاظت شده تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به دقت رصد می‌شود، یادآور شد: در این عرصه محیط بانان به عنوان اسطوره‌های مقاومت در مراقبت از عرصه‌های ملی نقش محوری دارند.
وی خرید ۱۲۰۰ دستگاه موتور سیکلت، اخذ مجوز برای خرید ۱۰۰ دستگاه خودرو که تاکنون ۲۵ دستگاه خریداری شده است، تجهیز محیط بانی‌ها به ۵۰۰ دستگاه دوربین چشمی و آموزش ۱۸۰۰ نفر ساعت را از مهمترین فعالیت‌های یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست ذکر کرد.
محبت خانی انتخاب محیط بان نمونه را دارای مراحل مختلف ذکر و اظهارکرد: معیار‌های مختلفی همچون فرهنگی، اجتماعی، شرایط ظاهری، شرایط سختی منطقه، امکانات رفاهی در این خصوص سنجیده می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، وی گفت: بر این اساس از هر ۵۰ نفر محیط بان یک نفر محیط بان نمونه برگزیده شده است.
امسال سه محیط بان نمونه در سطح ملی انتخاب و تجلیل می‌شوند.