سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مصونیت‌بخشی به جوانان در مقابل تهدیدات از رسالت‌های اصلی سپاه است

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 24 خرداد 1403 - 13:03
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یکی‌از رسالت‌های اصلی سپاه مصونیت‌بخشی به نسل جوان در مقابل تهدیدات و آسیب‌هایی است که جسم و جان، هویت، شرافت و عزت نفس و کرامت او را تهدید می‌کند.
انسان،سپاه،زندگي،اسلامي،پاسداران،فرمانده،جوان،جوانان،انقلاب، ...

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز پنج‌شنبه در آیین افتتاح مرکز چند منظوره شهید زیادیان اظهار کرد: بازدید امروز ما از این مرکز جنبه‌های تلخ و بسیار شیرینی داشت؛ تلخ از این جهت که این بلای خانمان‌سوز و ویران‌گر موادمخدر توانسته بر بخشی‌از جامعه جوان ما نفوذ کند و آن‌ها را از شرایط یک زندگی سالم محروم نماید.
وی گفت: این برای ما قابل تحمل نیست چراکه ما در فرهنگ اسلامی و ملی با این شعر زیبای شاعر گرانقدر تاریخ که «بنی آدم اعضای یکدیگرند ...» زندگی می‌کنیم و اگر بر یک عضو، حتی یک عضو جامعه مشکلی یا نقصی و زخمی وارد شود همه پیکره ملت ایران احساس درد می‌کنند چراکه ما با قلب‌هایمان باهم پیوند داریم و اعضای یک پیکره واحد هستیم و هیچکس در این سرزمین بدون احساس آرامشِ مردم احساس آرامش ندارد و همه ما در مقابل این مخاطرات مسوول هستیم‌ و باید مسوولانه عمل کنیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: جامعه‌ای پویا، رشید، صاحب حرکت و رشد است که جوانان آن سالم، صالح، پویا، خلاق، پرتحرک و پرانرژی باشند و جامعه‌ای می‌تواند در مقابل تهدیدها و جنگ‌ها و آسیب‌ها باایستد که پیکره جوان آن کارآمد، پرطراوت، سالم و با نشاط باشد.
سرلشکر سلامی ادامه داد: موادمخدر عامل سست‌شدن روح اراده، قوت ذهنی، قوای جسمی و روح معنوی انسان‌ها می‌شود و بنیادهای خانواده را سست و انسان را از زندگی محروم و قوه ذهن انسان را تخدیر می‌کند و از انسان موثر که می‌تواند دنیا را تغییر دهد انسانی بی‌اثر می‌سازد.
وی تصریح کرد: هر یک جوان می‌تواند آینده جهان را تغییر دهد و منشا جریانی قوی برای پیشرفت جامعه باشد؛ یک جوان معادل همه جوانان است و احیا یک نفر و بازگردان آن به زندگی معادل احیا کل بشریت است و قتل یک انسان اگر بدون حجت شرعی باشد معادل قتل همه انسان‌هاست.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انسان، زیباترین مخلوق عالم هستی است؛ او نیکوترین و زیباترین و درخشنده‌ترین جلوه آفرینش است و این پدیده(اعتیاد) خطری جدی بر شاکله انسانی و جامعه است و باید با آن مبارزه کرد و همان‌طور که مقابل تهاجم دشمن خارجی و فرهنگی و تحریم، مقاومت و ایستادگی می‌کنیم باید مقابل آن بایستیم.
سرلشکر سلامی بیان کرد: یکی‌از رسالت‌های اصلی سپاه مصونیت‌بخشی به نسل جوان در مقابل تهدیدات و آسیب‌هایی است که جسم و جان، هویت، شرافت و عزت نفس و کرامت او را تهدید می‌کند؛ انسان یک هویت جسمانی نیست و ترکیبی از جسم و روح الهی است و ترکیب روح و جسم، یک انسان کامل را شکل می‌دهد و یکی‌از هدف‌های ما این است که جوانان را از این خطر جهانی و خانمان‌سوز نجات دهیم.
وی ادامه داد: دشمنان از هر زاویه‌ای تلاش دارند جوامع را با ترویج اعتیاد و ابتذال و دور نگه‌داشت از حقیقت زندگی، زوال و فروپاشی را در شخصیت جوانان ایجاد و آن‌ها را با بحران شخصیت روبه‌رو کنند و خانواده را سست و فرپاشند و نعمت زندگی شیرین را از مردم بگیرند و ما برای این پدیده باید برنامه داشته باشیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: آنچه امروز در این مرکز مشاهده کردیم حکایت از یک ایمان و باور مستحکم و همت و دلسوزی بیش‌از اندازه و فداکاری برای نجات انسان‌ها و وفاداری به اصول و تجلی احساس عمیق برای نجات هم بود و این اردوگاه با فضای زیبا و مجموعه کارگاه‌ها و استراحتگاه‌ها و ورزشگاه‌ها و درمانگاه‌ها توانسته فضایی را برای بازگشت جوانان به زندگی فراهم کند و نشان دهد که هیچ انسانی در این جامعه مورد غفلت واقع نمی‌شود و نظام اسلامی به همه انسان‌ها و به جسم و جان و سلامت انسان‌ها می‌اندیشد.
سرلشکر سلامی بیان کرد: وقتی انسان‌هایی این‌چنین دلسوز هست و به انسان درمان و آموزش ارائه می‌دهد و برای آن‌ها زمینه اشتغال فراهم می‌کند و با خانواده‌های آن‌ها مرتبط است و از تحقیر شخصیت جلوگیری می‌کنند و کار بسیار مشکل را سهل می‌کنند و از زندگی و سلامت خود می‌گذرند باید دانست که واقعا این کارها جز برای خدا نیست و کسی جز برای رضای خدا این کار را نمی‌کند.
وی عنوان کرد: با ایجاد این مرکز الحمدلله فضای بسیار پیشرفته و نو و لطیف و نظیفی که در آن انسان به زیبایی تنفس معنوی می‌کند ایجاد شده که جای تقدیر از عزیزان سپاه حضرت محمد رسول الله و عزیزان و خیرینی که سپاه را در این امر خطیر همراهی می‌کنند، دارد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در پایان توصیه‌ام به برادران مددجو این است که با اراده عمل کنند و همکاری کنند تا به نحو شایسته از این فضا استفاده کنند و آینده درخشانی را برای خود و خانواده رقم بزنند.