خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیروزی پرتغال در شب درخشش رونالدو

مشرق | ورزشی | چهارشنبه، 23 خرداد 1403 - 02:24
تیم ملی پرتغال در آخرین بازی تدارکاتی خود پیش از حضور در یورو ۲۰۲۴ با گل‌هایی که کاپیتان کهنه‌کارش به ثمر رساند، موفق به کسب پیروزی شد.
ملي،تيم،صفر،قاره،نتيجه،رونالدو

به گزارش مشرق، در آخرین دور از بازی‌های دوستانه فوتبال ملی در قاره اروپا پیش از آغاز یورو ۲۰۲۴، شب گذشته (سه‌شنبه) چندین دیدار در نقاط مختلف قاره سبز برگزار شد که در مهمترین آنها تیم ملی پرتغال در ورزشگاه مونیسیپال آویرو میهمانش تیم ملی ایرلند جنوبی را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد.
در این بازی که رونالدو به ترکیب اصلی پرتغالی‌ها برگشت، تیم میزبان با گل دقیقه ۱۸ ژوائو فلیکس پیش افتاد و در ادامه رونالدو با گل‌هایش در دقایق ۵۰ و ۶۰ پیروزی شاگردان روبرتو مارتینس را تثبیت کرد.
اولین بازی تیم ملی پرتغال در یورو ۲۰۲۴، سه‌شنبه هفته آینده برابر جمهوری چک خواهد بود؛ دیداری از گروه F که در ورزشگاه ردبول آره‌نا لایپزیگ برگزار می‌شود.
در دیگر بازی‌های دوستانه شب گذشته در قاره سبز ایرلند شمالی با نتیجه ۲ بر صفر از سد آندورا گذشت و تیم ملی اوکراین نیز با نتیجه پرگل ۴ بر صفر بر مولداوی غلبه کرد.
نتایج سایر بازی‌ها به شرح زیر رقم خورد:
آذربایجان ۳ - قزاقستان ۲
یونان ۲ - مالت صفر
سن‌مارینو یک - قبرس ۴