خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 24 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عوامل آتش‌سوزی در جنگل‌های لرستان شناسایی می‌شوند - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 23 خرداد 1403 - 01:12
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به گستردگی حریق در اراضی کوهدشت، تأکید کرد: شناسایی عوامل حریق در اراضی این استان در دستور کار نیروهای امنیتی است.
حريق،اراضي،كوهدشت،لرستان،مهار،بحران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهدی پازوکی، امشب، در جمع خبرنگاران با اشاره به حریق در برخی از مناطق لرستان، گفت: اراضی این استان به‌دلیل بارندگی‌های بهاری از پوشش گیاهی مناسبی برخوردار شده‌است و همین عامل بر احتمال حریق در مراتع افزوده‌است.
او اضافه کرد: اصابت صاعقه در روز گذشته عامل وقوع آتش‌سوزی در برخی از مناطق لرستان است، امّا حریق اراضی این استان در روزهای اخیر به‌علت عامل انسانی است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با تأکید به اینکه شناسایی عوامل حریق در اراضی این استان در دستور کار نیروهای امنیتی قرار دارد، اعلام کرد: گستردگی آتش‌سوزی در شهرستان‌های کوهدشت و چگنی گزارش شده‌است.
پازوکی با اعلام اعزام بالگرد از سازمان مدیریت بحران کشور برای انتقال نیروهای امدادی در مناطق دچار آتش‌سوزی کوهدشت، بیان کرد: وزش باد شدید حریق اراضی این شهرستان را ادامه‌دار کرده‌است.
او با بیان اعزام نیروهای امدادی، مردمی، نظامی، سازمان‌های مردم‌نهاد و بسیج برای مهار حریق در اراضی کوهدشت تأکید کرد: امیدواریم که این آتش‌سوزی امشب مهار شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان یادآور شد: حریق در برخی از اراضی کوهدشت صبح امروز مهار شده بود، امّا وزش باد شدید عملیات اطفای حریق را دشوار و ادامه‌دار کرده‌است.
انتهای پیام/ 644