خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حریق ادامه‌دار در اراضی کوهدشت/ احتمال گسترش آتش‌سوزی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 23:53
فرماندار کوهدشت با اشاره به حریق ادامه دار در اراضی چنگری، تأکید کرد: احتمال گسترش این آتش سوزی به مناطق مجاور وجود دارد.
حريق،كوهدشت،مهار،اراضي،اعزام،نيروهاي

محمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت با اشاره به حریق ادامه‌دار در مراتع و جنگل‌های چنگری، گفت: حریق اراضی در این منطقه از ساعت 13 روز گذشته آغاز شده‌است و تاکنون ادامه دارد.
او با بیان اینکه دو فقره حریق در اراضی مابین چنگری و کشماهور رخ داده‌است، اضافه کرد: حدود 50نفر از نیروهای ستاد بحران و 30نفر از نیروهای مردمی برای اطفای حریق به این منطقه اعزام شده‌اند.
فرماندار کوهدشت تأکید کرد: آتش‌سوزی منطقۀ چنگری به‌دلیل وزش باد شدید، صعب‌العبوری و پوشش گیاهی زیاد تاکنون مهار نشده‌است و احتمال گسترش حریق به اراضی مناطق اولادقباد و کوهدشت وجود دارد.
مرادی با تأکید به اعزام بالگرد جمعیت هلال‌احمر برای انتقال نیروهای امدادی به مناطق دچار حریق کوهدشت، اذعان کرد: تعداد دستگاه‌های دمندۀ برای مهار این آتش‌سوزی سه‌برابر شده‌است.
او با بیان اعزام نیرو از شهرستان‌های دیگر لرستان برای اطفای حریق در اراضی کوهدشت، یادآور شد: فراخوان برای گسیل نیروهای امدادی به این منطقه را اعلام کرده‌ایم.
فرماندار کوهدشت با اشاره به اعزام تراکتور برای ایجاد آتش‌بر در مناطق دچار حریق این شهرستان، متذکّر شد: آتش‌سوزی در منطقۀ چگنری به‌دلیل وزش باد شدید پس از مهار دوباره شعله‌ور می‌شود.
او با بیان اینکه آتش‌سوزی مراتع وزکور هم‌اکنون مهار شده‌است، خاطرنشان کرد: دو فقره حریق خطرناک در بخش سرطرهان رخ داده‌است و آتش‌سوزی منطقۀ چغابیت هم‌اکنون ادامه دارد.
مرادی اعلام کرد: پراکندگی و آتش‌سوزی همزمان در مناطقی از کوهدشت اعزام نیروهای امدادی برای مهار حریق در این نقاط را با مشکل مواجه کرده‌است.
فرماندار کوهدشت تأکید کرد: طبق گزارش‌های اولیّه عامل حریق در اراضی این شهرستان اصابت صاعقه ناشی از بارندگی‌های اخیر است و وسعت آتش‌سوزی نیز پس از ارزیابی کارشناسان اعلام می‌شود.
انتهای پیام/ 644