خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 25 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ارتش پاکستان از کشته شدن ۱۱تروریست خبر داد

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 23:30
ارتش پاکستان اعلام کرد که ۱۱ تروریست که در انفجار اخیر خودروی نظامیان این کشور در ایالت «خیبرپختونخوا» دست داشتند، طی عملیات نیروهای امنیتی این کشور کشته شدند.
پاكستان،ارتش،انفجار،نيروهاي،يكشنبه،روز،لاكي

به گزارش مشرق، عملیات امروز ارتش این کشور یک اقدام انتقام جویانه علیه عناصری است که روز یکشنبه با بمب کار گذاشته شده در کنار جاده، خودروی نیروهای ارتش پاکستان را در منطقه لاکی ماروات هدف قرار دادند.
در این انفجار تروریستی هفت نظامی از جمله یک افسر درجه دار کشته شدند.
روابط عمومی ارتش پاکستان ساعاتی قبل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات مقابله جویانه نیروهای ارتش در منطقه لاکی ماروات واقع در ایالت خیبرپختونخوا منجر به شناسایی محل اختفای تروریست های دخیل در انفجار روز یکشنبه شد.
در این بیانیه آمده است: ۱۱ تروریست درپی درگیری با نیروهای امنیتی پاکستان کشته و مخفی گاه های آنان نیز منهدم شد.
انفجار بمب روز یکشنبه ۲۰ خرداد در ایالت خیبرپختونخوا که خودروی حامل نیروهای ارتش پاکستان را هدف قرار دارد هفت کشته برجای گذاشت.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد طی پیامی انفجار تروریستی که منجر به جان باختن تعدادی از نظامیان پاکستان شد را محکوم کرد.
رضا امیری مقدم با ابراز همدردی و تسلیت با مردم و دولت پاکستان گفت که جمهوری اسلامی ایران شهدای پاکستانی را همانند شهدای خود می داند.