سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

درگیری رئیس دفتر نتانیاهو با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 21:13
یک رسانه عبری زبان فاش کرد، رئیس دفتر نتانیاهو با وزیر جنگ رژیم اسرائیل درگیر شده است.
ارتش،خدمت،گالانت،مخالف،اسرائيل،وزير،قانون

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، روزنامه یدیعوت آحارانوت در خبری اعلام کرد، رئیس دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با وقیح توصیف کردن وزیر جنگ خواهان برکنار فوری گالانت شد.
به گزارش این رسانه درگیری بعد از آن صورت گرفت که گالانت به قانون مورد حمایت ائتلاف برای معاف باقی ماندن حریدیم‌ها از خدمت در ارتش رای مخالف داد.
در همین راستا اویگدور لیبرمن رهبر حزب یسرایئل بیتنو هم در واکنش به تصویب این قانون اعلام کرد، معاف کردن حریدیم ها از خدمت در ارتش زیان‌های شدیدی به ارتش وارد کرده و با منافع امنیتی اسرائیل در تضاد قرار دارد.
گفتنی است یوآف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی موضع مخالف را در قبال این قانون اتخاذ کرد و به آن که به حریدیم‌ها که یهودیان دین گرای افراطی محسوب می‌شوند، معافیت‌های خاصی از خدمت الزامی در ارتش می‌دهد، رای مخالف داد.
او در سخنانی تاکید کرد در سایه مشکلاتی و بحرانی که ارتش اسرائیل در حال حاضر در آن گرفتار شده است، باید یهودیان حریدیم را هم ملزم به انجام خدمت سربازی کرد.
انتهای پیام/