خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 25 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نقص فنی هواپیمای آموزشی در تربت حیدریه 2 مصدوم داشت

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 21:12
فرماندار ویژه تربت حیدریه، گفت: یک فروند هواپیمای آموزشی در یک پرواز آزمایشی به دلیل نقص فنی در منطقه «جلگه رخ» این شهرستان فرود اضطراری کرد.
حيدريه،تربت،اضطراري،فرود،هواپيما

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، گفته می‌شود هواپیمای سبکی که امروز در حوالی یکی از روستاهای شهرستان تربت حیدریه سقوط کرده بود، در مسیر بیرجند به مشهد بوده که خلبان به دلیل نقص فنی در موتور فرود اضطراری ناموفق داشته، اما خوشبختانه حال دو سرنشین این پرواز مساعد گزارش شده است.
در همین راستا علی اکبر کی‌پور، فرماندار ویژه تربت حیدریه، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات اولیه، این حادثه ساعتی پیش رخ داده و علت فرود اضطراری، نقص فنی در موتور هواپیما بوده است که در اراضی کشاورزی حوالی روستای «گرماب» در منطقه جلگه رخ فرود اضطراری داشته است.
وی با اشاره به اینکه حال هر 2 سرنشین این هواپیما خوب است، ادامه داد: این هواپیما که در حال حرکت از سمت بیرجند به گلبهار بود، همه مجوزهای قانونی را داشته است.
فرماندار ویژه تربت حیدریه تصریح کرد: سرنشینان این پرواز آزمایشی برای بررسی پزشکی به مرکز درمانی منتقل شده‌اند و خوشبختانه وضعیتشان مساعد است.
انتهای پیام/282/