سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فعالیت 8 شرکت تعاونی در صادرات صنایع دستی قشم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 21:12
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: محصولات صنایع دستی این جزیره توسط هشت شرکت تعاونی فعال در این حوزه صادر می شود.
قشم،دستي،صنايع،دوزي،نمايشگاه،ساخت،بافي،هنرمندان،محصولات،آزاد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، ابراهیم رستم گورانی امروز در محل نمایشگاه ساخت قشم با اشاره به استقبال بسیار عالی مردم و هنرمندان از این نمایشگاه، اظهار داشت: عمده محصولات تولیدی صنایع دستی در قشم علاوه بر بازارهای داخلی به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.
وی با اشاره به فعالیت 2500 هنرمند به صورت رسمی و شناسنامه‌دار در حوزه صنایع دستی قشم، خاطرنشان کرد: علاوه بر این شمار، تعداد قابل توجهی نیز بدون داشتن شناسنامه رسمی در این حوزه فعال هستند.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، خاطرنشان کرد: محصولات تولیدی صنایع دستی هنرمندان قشمی از محبوبیت خاصی در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس برخوردار است و ما برای صادرات بیشتر باید بر بازاریابی و همچنین بسته‌بندی به‌روزتر و زیباتر محصولات تمرکز بیشتری داشته باشیم.
گورانی با بیان اینکه قشم را در زمینه صادرات صنایع دستی می‌توان به عنوان پیشگام در مناطق آزاد معرفی کرد، گفت: برای حمایت از فعالان صنایع دستی در جزیره جهانی قشم بزودی 25 غرفه به صورت پایدار در یکی از مجتمع‌‌های تجاری شهر قشم دایر می‌شود و امکان افزایش آن هم وجود دارد.
وی در خصوص رشته‌های فعال صنایع دستی در قشم، گفت: گلیم بافی، حصیر بافی، گلابتون دوزی، سوزن دوزی، عود سازی، زینت آلات با بهره از صدف‌های دریایی، خوس دوزی، عروسک سازی، رو دوزی و زری دوزی، تشک بافی، ساخت ماکت لنج، انواع برقع‌ها، ساخت تور ماهیگیری، کپکاپ (دمپایی‌های چوبی)، بخشی از توانمندی هنرمندان صنایع دستی این جزیره است.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تمدید زمان برگزاری نمایشگاه ساخت قشم، ابراز داشت: با توجه به استقبال گسترده صورت گرفته، مهلت این نمایشگاه تا ساعت 22 روز چهارشنبه 23 خردادماه تمدید شد.
انتهای پیام/7558/