سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دانش بنیان، تولید و مردمی سازی؛ 3کلیدواژه مهم در "آبادیران"

تسنیم | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 20:12
وی با بیان اینکه «دانش بنیان، تولید و مردمی سازی» سه کلیدواژه پرتکرار در بیانات رهبر انقلاب در دو دهه اخیر بوده ، اظهار کرد: رویداد آبادیران به عنوان نقطه عطفی در پیوند این سه مفهوم راهبردی، گامی موثر در مسیر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب است.
رهبر،انقلاب،توليد،توسعه،رويداد،معاون،اقتصاد،منويات،معاونت،اس ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دومین رویداد ملی آبادیران با یاد و گرامیداشت شهید دکتر رئیسی و همکاران ایشان و با حضور معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیران دستگاه‌های مختلف و فعالان حوزه دانش‌بنیان در محل مصلی تهران آغاز به کار کرد.
دکتر اسدی‌فرد؛ معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی در این مراسم ضمن تسلیت شهادت دکتر رئیسی و همراهان ایشان، به نقش کلیدی رییس جمهور شهید در ترویج دانش‌بنیان، مردمی‌سازی اقتصاد و افزایش تولید در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد.
وی با بیان اینکه «دانش‌بنیان، تولید و مردمی‌سازی» سه کلیدواژه پرتکرار در بیانات رهبر انقلاب در دو دهه اخیر بوده است، اظهار کرد: رویداد ملی آبادیران به عنوان نقطه عطفی در پیوند این سه مفهوم راهبردی، گامی موثر در مسیر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و نیل به اهداف کلان اقتصادی کشور محسوب می‌شود.
معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، نمایشگاه آبادیران را پیونددهنده آموزه‌های دینی و منویات رهبر انقلاب دانست و افزود: همواره در دین مبین اسلام بر تولید و قناعت به عنوان دو رکن اساسی اقتصاد تاکید شده است.
همانطور که امیرالمومنین علی (ع) الگوی بارز تولید به شمار می‌روند، اسلام نیز جامعه‌ای پویا و بالنده را ترسیم می‌کند که در آن تولید بر مصرف پیشی می‌گیرد و از این طریق مشکلات اقتصادی نظیر تورم مرتفع می‌شود.
وی در ادامه به موضوع مردمی‌سازی اقتصاد اشاره کرد و گفت: همانطور که در قرآن کریم آمده است "یدالله مع الجماعه" (دست خدا با جماعت است)، مردمی‌سازی اقتصاد نیز امری مطلوب و مورد تاکید دین مبین اسلام است.
اسدی‌فرد با اشاره به تبدیل شدن دانش‌بنیان به اولویتی راهبردی در سال‌های اخیر، نقش رهبر انقلاب در این زمینه را بی‌بدیل دانست و خاطرنشان کرد: بدون رهنمودها، حمایت‌ها و پیگیری‌های ایشان، شاهد این حجم از پیشرفت و توسعه در عرصه علم و فناوری و به تبع آن، رونق تولیدات دانش‌بنیان در کشور نمی‌بودیم.
معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در پایان، بر ضرورت هم‌افزایی و همکاری تمامی دستگاه‌ها و نهادها در مسیر تحقق اهداف کلان اقتصادی کشور تاکید کرد و ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری رویداد ملی آبادیران، برکات و دستاوردهای این رویداد را به ارواح بلند شهدای خدمت تقدیم کرد.
انتهای پیام/