سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بورل: باید ستونی اروپایی در ناتو ایجاد کنیم

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 19:24
مسئول سیاست امنیتی و خارجی اتحادیه اروپا امروز سه‌شنبه پیشنهاد کرد که متحدان اروپایی در ناتو در صورتی که واشنگتن از حمایت نظامی از اروپا سر باز زد، خود باید به فکر اینجاد یک هسته دفاعی باشند.
دفاع،بورل،ناتو،اروپا،بروكسل

به گزارش مشرق، جوزپ بورل در کنفرانسی در بروکسل گفت: بهترین پاسخ برای تامین امنیت و دفاع از خود، ایجاد ستون و ساختاری اروپایی در داخل خود ناتو است زیرا هیچ جایگزینی برای ناتو در دفاع ارضی از اروپا وجود ندارد.
بورل در گردهمایی سالانه با عنوان «ماموریت جدید اروپا: تامین امنیت شهروندان خود در برابر همه تهدیدها در بروکسل» هشدار داد که ممکن است ایالات متحده در آینده نزدیک در کنار اروپا نباشد.
دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا بارها پیشنهاد کرده است که در صورت انتخاب مجدد، ایالات متحده ممکن است از متحدانی که به اندازه کافی برای دفاع از خود هزینه نکرده‌اند، دفاع نکند.
بورل در ماه فوریه از ترامپ انتقاد کرد و گفت که ناتو یک ائتلاف تکه پاره نیست که بسته به مزاج هر کسی که در کاخ سفید است کار کند.