خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از تولید زرشک تا اربعین؛ کتاب‌های جدید در نمایشگاه آبادیران - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 19:12
دو کتاب جدید در نمایشگاه ملی آبادیران رونمایی شد که روایت هایی از نقش آفرینی مردم در پیشرفت دانش بنیان بود.
كتاب،نمايشگاه،فناورانه،رونمايي،روايت،ملي،حاصلخيز،ترش،آباداني ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دو کتاب جدید در نمایشگاه ملی آبادیران رونمایی شد که روایت‌هایی از نقش‌آفرینی مردم در پیشرفت دانش‌بنیان بود.
در دومین دوره نمایشگاه ملی آبادیران، که از 22 تا 25 خردادماه در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد، از دو کتاب جدید با عناوین "ترش شیرین" و "دانش‌ورزی حاصلخیز" رونمایی شد.
این کتاب‌ها که به همت دبیرخانه دائمی برنامه ملی آبادیران و معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان تهیه شده‌اند، به روایت داستان‌های واقعی از مشارکت مردم در حوزه‌های مختلف دانش‌بنیان و فناورانه می‌پردازند.
کتاب ترش شیرین
کتاب "ترش شیرین" به روایت برپایی اولین مرکز اشتغال فناورانه آبادیران در بیرجند می‌پردازد.
این مرکز که در اولین دوره نمایشگاه ملی آبادیران توافقنامه افتتاح آن منعقد شد، به تکمیل زنجیره ارزش زرشک در منطقه کمک کرده و زمینه اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی را با نقش‌آفرینی خود مردم فراهم کرده است.
کتاب دانش‌ورزی حاصلخیز
کتاب "دانش‌ورزی حاصلخیز" به روایت داستان هفت بانوی مدیر در حوزه دانش‌بنیان کشاورزی می‌پردازد که با تلاش و پشتکار خود در این حوزه به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند.
این کتاب به‌عنوان نمونه‌ای از نقش‌آفرینی فناورانه زنان در آبادانی ایران و نشان‌دادن ظرفیت‌های فراوان نقش‌آفرینی بانوان در تولید دانش‌بنیان منتشر می‌شود.
رونمایی از کتابچه‌های دیگر
علاوه بر این دو کتاب، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه، از کتابچه‌های "نیازمندی‌های نهادها و گروه‌های جهادی"، "برنامه پیشنهادی تحقق شعار سال"، "توانمندی‌های زیست‌بوم فناوری و نوآوری برای آبادانی مناطق کمتر برخوردار" و "توانمندی‌‌های زیست‌بوم نوآوری و فناوری در خدمت‌رسانی به زائران و خادمان اربعین حسینی" نیز رونمایی شد.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این کتاب‌ها می‌توانند به غرفه کتاب پیشرفت در بخش نمایشگاه روایت پیشرفت و مشارکت‌های مردمی مراجعه کنند.
این کتاب‌ها با نشان دادن نمونه‌های موفق از مشارکت مردم در حوزه‌های دانش‌بنیان و فناورانه، می‌توانند الهام‌بخش سایر افراد برای ورود به این عرصه و نقش‌آفرینی در آبادانی کشور باشند.
همچنین این کتاب‌ها می‌توانند به ارتقای فرهنگ عمومی در زمینه علم و فناوری و ترویج گفتمان نوآوری و کارآفرینی در جامعه کمک کنند.
انتهای پیام/