سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تاکید ایران و سازمان ملل بر راه حل غیرنظامی در یمن

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 18:31
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در گفتگویی ضمن اتفاق نظر بر این نکته که قضیه یمن راه حل نظامی ندارد، بر تداوم گفتگوهای سیاسی به منظور حل و فصل اختلافات و امضای توافق صلح تاکید کردند.
يمن،گفتگو،خاجي،مروري،گفتگوهاي،غزه،طرفين

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، هانس گروندبرگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل روز سه شنبه 22 خرداد با علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی گفتگو و تبادل نظر کرد.
طرفین در این گفتگو با مروری بر وضعیت جاری تحولات در یمن و غزه، نسبت به برقراری هرچه سریع‌تر آتش بس در غزه ابراز امیدواری کردند و تحقق این امر را موجب بازتاب مثبت بر ثبات منطقه و ایجاد فضای آرامش در دریای سرخ قلمداد کردند.
در این گفتگو خاجی با اشاره به وخامت اوضاع معیشتی و اقتصادی مردم یمن، از کاهش کمک‌های بین‌المللی به مردم این کشور ابراز نگرانی کرد و خواستار افزایش کمک‌های انسان دوستانه در این شرایط سخت شد.
طرفین همچنین با مروری به وضعیت جاری یمن اظهار امیدواری کردند تا روند گفتگوهای صلح با قوت ادامه یابد و ضمن اتفاق نظر بر این نکته که قضیه یمن راه حل نظامی ندارد، بر تداوم گفتگوهای سیاسی به منظور حل و فصل اختلافات و امضای توافق صلح تاکید کردند.
انتهای پیام/