سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فیدان: تنوع در بریکس ابزاری مهم برای پیشرفت و ثبات است

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 18:31
وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه برای انجام اصلاحات در سازمان های چندجانبه و همچنین سازمان ملل باید تلاش کرد، گفت: در این راستا به همکاری با بریکس اهمیت می دهیم و معتقدیم که تنوع در بریکس، یک ابزار مهم برای افزایش پیشرف و ثبات است.
غزه،بريكس،نفر،سازمان،فلسطين،اسرائيل،تركيه،ملل،خارجه،وضعيت

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هاکان فیدان وزیر خارجه ترکیه که برای شرکت در نشست"بریکس پلاس" در روسیه به سر می برد طی سخنانی در این نشست با بیان اینکه اقتصاد جهانی بعد از پاندمی کرونا هنوز وضعیت ضعیفی دارد، گفت: هنوز ما با تورم بالا روبرو هستیم، گفت: آسیب پذیری ها ادامه دارد و بحران های ژئوپلتیک در حال افزایش است.
وی در خصوص وضعیت غزه نیز با ذکر این نکته که بدلیل دورویی چند نفر و نابینایی استراتژیک آنها، بیش از 36 هزار نفر جان باخته اند، میلیون ها نفر از محل زندگی خود آواره شده اند و نوار غزه در حال نابودی کامل است، افزود: اشغال سرزمین فلسطین توسط اسرائیل با تهاجم، آوارگی دسته جمعی، پاکسازی قومی و جنایات جنگی در حال گسترش است.
وزیر خارجه ترکیه با یادآوری تصویب قطعنامه سه مرحله ای آتش بس غزه در شورای امنیت سازمان ملل گفت: این یک گام مثبت است اما کافی نیست.
تا زمانیکه راه حل دو دولتی شکل نگیرد، امنیت فلسطین و اسرائیل ممکن نیست.
فیدان ادامه داد: آنچه در هشت ماه گذشته در غزه جلوی چشم همگان می گذرد به وضوح نشان می دهد که هنجارها و ارزش ها فرسوده شده است.
نمی توان اجازه داد نظم بین المللی با استانداردهای دوگانه اداره شود.
وی با بیان اینکه در پرتو شعار "دنیا از 5 کشور بزرگتر است" و باید برای انجام اصلاحات در سایر سازمان های چندجانبه و همچنین سازمان ملل تلاش کرد، گفت: در این راستا به همکاری با بریکس اهمیت می دهیم.
معتقدیم که تنوع در بریکس، یک ابزار مهم برای افزایش پیشرفت و ثبات است.
انتهای پیام/