خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 25 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طالبان: کمک‌های جامعه جهانی باید در اختیار کابل قرار گیرد - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 18:13
معاون وزارت اقتصاد طالبان با استقبال از کمک اتحادیه اروپا تأکید کرد کمک های جامعه جهانی باید در اختیار هیئت حاکمه افغانستان قرار گیرد تا بر اساس اولویت ها استفاده شود.
افغانستان،امارت،اختيار،اسلامي،قرار

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عبداللطیف نظری» معاون وزارت اقتصاد حکومت طالبان با استقبال از کمک‌ اتحادیه اروپا تأکید کرد کمک‌های جامعه جهانی باید در اختیار هیئت حاکمه افغانستان قرار گیرد تا بر اساس اولویت‌ها استفاده شود.
وی اظهار داشت: «ما از کمک‌های جدید اتحادیه اروپا استقبال می‌کنیم و آن را قدر می‌نهیم اما امیدواریم این کمک‌ها در اختیار امارت اسلامی افغانستان قرار گیرد».
نظری افزود: «در صورتی این کمک‌ها می‌تواند مؤثر واقع شود که در داخل افغانستان هزینه شود، از این منظر انتظار ما این است که این کمک‌ها هم افزایش یابد و هم در اختیار امارت اسلامی افغانستان قرار گیرد تا در بخش‌های مورد نیاز با توجه به اولویت‌ها هزینه شود».
وزارت اقتصاد حکومت طالبان پیش از این در واکنش به گزارش اداره آمریکایی «سی‌گار» اعلام کرده بود هیئت حاکمه افغانستان هیچ دخالتی در روند کمک‌های بین‌المللی ندارد.
این وزارتخانه تاکید کرده بود: «افغانستان همواره تلاش کرده تا با نهادهای کمک‌کننده بین‌المللی و مؤسسات امدادی، همکاری صادقانه و شفاف داشته باشد.
تمام تلاش‌های امارت اسلامی افغانستان معطوف به این است که کمک‌ها به صورت شفاف و به افراد مستحق توزیع شود».
انتهای پیام/