خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 31 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تمامی خانواده‌های دارای دو معلول صاحبخانه شدند

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 18:00
مدیرکل دفتر فنی و تهیه طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته تمامی خانواده‌های دارای دو معلول در کشور با حمایت‌های بنیاد مسکن صاحب خانه شدند.
مسكن،روستايي،طرح،واحد،مقاوم

علی خوئینی مدیرکل دفتر فنی و تهیه طرح های عمرانی بنیاد مسکن در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه در حال حاضر ۲۴ هزار طرح هادی روستایی در سراسر کشور اجرا شده و حدود ۴۰ هزار طرح هم در مرحله مطالعاتی قرار دارد گفت: طرح های هادی روستایی براساس مطالعات و زیستگاه بومی روستاها اجرا می شود.
وی افزود: در حال حاضر از ۵میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی ۳میلیون واحد مقاوم سازی شده که معادل ۵۵ درصد از واحدهای مسکن روستایی کل کشور است که این طرح همچنان ادامه دارد.
او گفت: طبق هدف گذاری انجام شده سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی باید مقاوم سازی شوند که طبق این هدف گذاری صورت گرفته‌ تا به امروز ۳ میلیون واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده است.
خوئینی اظهار کرد: تمامی طرح‌های هادی و نوسازی واحدهای مسکن روستایی با مشارکت مشاوران و کارشناسان فنی خبره بنیاد مسکن و تحت نظارت آنها ساخته می شود.
مدیرکل دفتر فنی و تهیه طرح های عمرانی بنیاد مسکن تاکید کرد: هیچ خانواده دو معلولی در کشور بدون مسکن نیستند و تمامی متقاضیان در این بخش صاحب مسکن شده اند و اگر خانواده ای در این بخش مسکنی در حال ساخت داشت از طریق پرداخت تسهیلات و یا تخصیص مصالح ساختمانی واحدهای مسکونی آنها را تکمیل می کنیم.
خبرنگار: محبوبه کباری