خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 25 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اهدای خون شرکت‌کنندگان سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 17:12
شرکت کنندگان در یازدهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار بیش از 13 هزار سی سی از خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کردند.
خون،استان،سوگواره،تعزيه،كرمان،گروه،ملي،يازدهمين،خوني،بيماران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، برای چهارمین سال متوالی است که گروه پزشکی انتقال خون استان کرمان به دعوت برگزارکنندگان سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار در این رویداد بزرگ فرهنگی، مذهبی شرکت می‌کند.
ثارالله انکوتی، دبیر اجرایی یازدهمین سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار گفت: همه ساله در کنار برگزاری سوگواره تعزیه برنامه‌های فرهنگی مذهبی متفاوتی برگزار می‌شود که مورد استقبال بسیار خوب مردم هم قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه چندین سال است که از اداره کل انتقال خون استان کرمان درخواست داریم تا گروه پزشکی خون‌گیری خود را به مراسم اعزام کند، افزود: بعد از گذشت چند سال از این اتفاق و اهدای خون به بیماران نیازمند، حضور گروه خونگیری در روستا به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و مردم با جان و دل اقدام به این کار خیر و خداپسندانه می‌کنند.
دبیر اجرایی یازدهمین سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار با اشاره به حضور گروه خونگیری در شب هفتم سوگواره خاطرنشان کرد: تعدادی از ذاکران تعزیه‌خوان و جوانان روستا و همچنین شرکت‌کنندگان در یازدهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار به برکت جلسه امام حسین (ع) به بیماران نیازمند اهدا کردند.
انکوتی بیان کرد: در مجموع 13 هزار و 50 سی سی خون جمع آوری شد که بخش قابل توجهی از آن از گروه خونی A و O مورد نیاز استان بود.
وی خاطرنشان کرد: این مراسم فرهنگی مذهبی مورد اقبال بسیار خوب مردم کشور قرار گرفته و در طول مدت برگزاری میزبان ارادتمندان به امام حسین (ع) و دوستداران هنر آیینی تعزیه از اقصی نقاط ایران اسلامی در روستای ده‌زیار هستیم.
لازم به ذکر است ایرج شکوهی، مدیرکل انتقال خون استان کرمان چند روز گذشته از کمبود گروه خونی –A و نیاز به گروه‌های خونی +A و +O خبر داده و اظهار داشت: روزانه در استان بالغ بر 300 واحد خون مصرف می‌شود.
وی به وجود هزار و 500 بیمار تالاسمی در استان کرمان اشاره کرد و گفت: واقع 30 درصد خون تولیدی استان کرمان صرف بیماران تالاسمی می‌شود و در کنار این موضوع به دلیل تصادفات رانندگی، نیاز به خون در بیمارستان‌های استان به شدت حس می‌شود.
انتهای پیام/511/