خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 30 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کدام تیم جایگزین مس رفسنجان در لیگ برتر می‌شود؟

باشگاه خبرنگاران | ورزشی | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 16:59
احتمال حذف تیم فوتبال مس رفسنجان از رقابت‌های لیگ برتر با توجه به پرونده فساد و رشوه وجود دارد.
تيم،ليگ،سقوط،برتر،مس،پيكان،فجر

فجر و پیکان در کمین لیگ برتر؛
فدراسیون فوتبال با درخواست از مراجع قضایی درصدد اطلاع از وضعیت پرونده مس رفسنجان است و میزان امتیازاتی که این تیم در جریان فساد دریافت کرده است در حضور و یا حذف این تیم از لیگ برتر تاثیرگذار است.
اگر چه رای نهایی دادگاه در اثبات این اتهام هنوز صادر نشده است، اما فدراسیون فوتبال پیگیر پرونده است و در صورتی که اتهام‌ها ثابت شود و میزان امتیازات جابجا شده مشخص شود احتمال می‌رود این تیم به دسته دوم سقوط کند.
نقطه مبهم این ماجرا این است که اگر مس سقوط کند کدام تیم باید جایگزین شود.
از سویی صنعت نفت آبادان و پیکان از لیگ برتر سقوط کرده اند و اگر مس رفسنجان با رای فدراسیون فوتبال به عنوان تیم سقوط کننده معرفی شود آن وقت پیکان امیدوار است که در لیگ برتربماند و تیم‌های مس، صنعت نفت گزینه‌های سقوط باشند.
اما روی دیگر این ماجرا تیم فجر سپاسی شیراز است که به دلیل بازی رودر رو با تیم چادر ملو اردکان صعود به لیگ برتر را از دست داد و در جدول دسته اول در رده سوم قرار گرفت.
شاید بازی رو در رو بین تیم پانزدهم لیگ برتر (پیکان) و تیم سوم لیگ آزادگان (فجر سپاسی) می‌تواند شانزدهمین تیم لیگ برتر را معرفی کند.
تمامی موارد فوق در حالی است که هنوز رای این پرونده صادر نشده است اما آنچه روشن است سقوط تیم متخلف به دو دسته پایین تر است و در مورد تیم صعود کننده همین دو حالت بالا صدق می کند.