خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تعداد شهدای نوار غزه از 37هزار نفر گذشت

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 16:54
وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که رژیم اسرائیل در 24 ساعت گذشته، سه مورد جنایت و کشتار در حق فلسطینیان نوار غزه مرتکب شده است که 40 نفر به شهادت رسیده است.
غزه،نوار،جنگ،روز،دقايقي،مجروح

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت بهداشت نوار غزه طی بیانیه‌ای که دقایقی بیش منتشر شد، اعلام کرد که اشغالگران صهیونیست طی 24 ساعت گذشته 3 کشتار در حق خانواده‌های فلسطینی در نوار غزه مرتکب شده اند که 40 شهید و 120 مجروح برجای گذاشته است.
بر اساس این بیانیه، تعدادی از قربانیان همچنان زیر آوار هستند و آمبولانس ها و خدمه دفاع مدنی نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.
تعداد تجاوزات و حملات رژیم اسرائیل از هفتم اکتبر (15مهرماه گذشته) تا به امروز (239 روز جنگ) به 37164 شهید و 84832 مجروح رسیده است.
اوضاع انسانی در نوار غزه بعد از 249 روز جنگ بی‌امان روز به روز در سایه محاصره این منطقه و تداوم جنگ بدتر می‌شود و دقایقی پیش آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد که 80 درصد از جمعیت نوار غزه به دلیل ادامه جنگ و قطع کمک‌ها آب آشامیدنی پیدا نمی‌کنند.
انتهای پیام/