خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 27 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زیرساخت‌های قضایی جیرفت برای استانی شدن فراهم شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 16:53
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمان، گفت: مسئولین قضایی جیرفت باید زیرساخت های قضایی لازم برای استانی شدن این شهرستان را قبل از مستقل شدن فراهم کنند.
صلح،شهرستان،جيرفت،تشكيل،كرمان،قضايي،دادگاه،اشاره،مسئولين

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام محمدامیر ابراهیمی ظهر امروز در نشست با مسئولین شهرستان جیرفت با اشاره به نیابت داشتن از سوی رئیس کل دادگستری استان کرمان برای پیگیری زیرساخت‌های مکان‌های قضایی در جنوب کرمان، اظهار داشت: لازمه مستقل شدن شهرستان جیرفت آن است که مسئولین این شهرستان زیرساخت‌های ظرفیتی، موقعیتی و ساختمانی را بالا ببرند و زمینه را فراهم کنند.
وی به تصویب قانون جدید شوراهای حل اختلاف در سال گذشته اشاره کرد و گفت: قانون شوراهای حل اختلاف در سال گذشته دائمی شد؛ در این قانون دادگاه صلح تعیین شده است و برای هر حوزه قضایی تعداد مشخصی دادگاه صلح در نظر گرفته شده است.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه در شهرستان جیرفت تعداد 11 شعبه دادگاه صلح در نظر گرفته شده است که لازم است زیر ساخت‌های لازم برای تشکیل این دادگاه فراهم شود، افزود: مسئولین قضایی جیرفت باید زیرساخت‌های لازم برای استانی شدن این شهرستان را فراهم کنند.
وی با اشاره به اینکه شهید خدمت حجت‌الاسلام رئیسی و سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی تلاش زیادی برای مستقل شدن شهرستان جیرفت انجام دادند و ما نیز باید ادامه دهنده راه آنان باشیم، ادامه داد: تجلیل باشکوه مردم در تشییع جنازه شهدای خدمت نشانگر این است که ما خادم مردمی هستیم که قدر می‌دانند و ما نیز باید برای مردم خدمت صادقانه انجام دهیم.
ابراهیمی با اشاره به تشکیل نهادهای داوری، میانجی‌گری و ستاد صبر، بیان کرد: تشکیل این نهادها منجر به خلوت شدن دادگاه‌ها و رسیدگی به پرونده‌های مهمتر می‌شود و تشکیل هیئت‌های صلح در مساجد موجب حل شدن اختلافات کوچک از طریق صلح یاران و مطرح نشدن پرونده در دادگستری‌ها می‌شود.
وی افزود: تشکیل ستاد صبر موجب ترویج فرهنگ صلح و سازش می‌شود و نتیجه ختم پرونده توسط صلح یاران این است که کینه‌ها از ریشه خشکانده می‌شوند، اما صادر کردن رای موجب قطع ریشه اختلاف نیست و همیشه یکی از طرفین دعوی ناراحت است.
انتهای پیام/511/