خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جوانان امروز توانمندتر از گذشته در مقابل دشمن می‌ایستند - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 16:53
جانشین فرماندهی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، گفت: دشمن بداند جوانان امروز توانمندتر و ایستاده تر از دفاع مقدس در مقابل آن ها خواهند ایستاد.
دشمن،جوانان،حضرت،دفاع،شهدا،كرمانشاه،نبي،اكرم،جانشين،سپاه،فرم ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سردار مسعود قنبری امروز در مراسم رونمایی از مستند شهید امیری که امروز در سینما آزادی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس جوانان بسیجی که در جبهه حق علیه باطل حضور پیدا کرده بودند سن و سالی زیادی نداشتند و خدا را شاکر هستیم که تمام توطئه‌های دشمن علیه جمهوری اسلامی هر روز نقش بر آب می‌شود.
وی گفت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و امروز این تفکر در بین جامعه ما به ویژه فرزندان دهه هشتادی و نودی که دشمن برای آن‌ها برنامه‌ریزی کرده، نهادینه شده است.
جانشین فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، بیان کرد: امروز خدا را شاکر هستیم که به واسطه خون پاک شهدا و افرادی که بزرگترین سرمایه خود یعنی جانشان را برای دفاع از خاک میهن نثار کردند، شاهد همراهی و وحدت تمام آحاد جامعه هستیم.
قنبری گفت: امروز می‌‌بینیم در مراسمات تشییع پیکر شهدای گمنام همه مردم با سلایق و گرایشات سیاسی مختلف حضور پیدا می‌کنند و این نقطه قوت و توانمندی ما است که ملت در تمام بحران‌ها پشت نظام ایستاده‌اند و همیشه تودهنی به دشمن زده‌اند.
وی با اشاره به اینکه حضور جوانان و نوجوانان در این مراسم برای دشمن پیام دارد افزود: دشمن بداند که به جای سرمایه‌گذاری برای ایجاد مسائل و مشکل برای کشورهای مختلف از جمله ایران اسلامی این هزینه‌ها را صرف فعالیت‌های عمرانی کشور خود کنند.
جانشین فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه بیان کرد: کشورهای دیگر بدانند و می‌دانند که به جای ایجاد مشکل در کشورهای دیگر مشکلات کشور خود را برطرف کنند و اجازه دهند همه دنیا در رفاه، آسایش، دوستی و برادری در کنار هم زندگی کنند.
قنبری گفت: دشمن این دوستی و همدلی ملت‌های مختلف را برنمی‌تابد زیرا برای دستیابی به منافع و اهداف خود باید در دل ملت‌ها کینه ایجاد کند اما امروز ملت‌های بیداری وجود دارند که در مقابل استکبار ایستاده‌اند و جوانان رشیدی که جان خود را در دفاع از اسلام و قرآن تقدیم می‌کنند.
وی بیان کرد: ملت ما در جمهوری اسلامی توطئه دشمن را متوجه شده‌اند و موضوعات را پیگیری می‌کنند و هر جا لازم به دفاع از نظام باشد همه پای کار هستند؛ هرچند مشکلات و گرفتاری‌ها وجود دارد، اما در زمان دفاع از نظام، مردم مشکلات را نادیده می‌گیرند و به دشمن می‌گویند مشکلات ما به خارج از خانواده ارتباطی ندارد و مربوط به خود ما است.
جانشین فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه خانواده‌های شهدا چشم و چراغ ملت هستند، گفت: حضرت زینب(س) در کاخ یزید با نطق تاریخی مسیر حرکت امام حسین(ع) و شهدای کربلا را ترسیم کرد و امروز بعد از 1400 سال همه مردم در نقاط مختلف جهان در ایام محرم عزاداری می‌کنند و این ناشی از اقدام ارزشمند حضرت زینب(س) است.
وی با اشاره به اینکه در کربلای ایران، خانواده شهدا نیز باید به این صورت عمل کنند تا راه شهدا ادامه یابد، عنوان کرد: راه و روش شهدایی همچون شهید امیری باید به جوانان منتقل شود.
جانشین فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) با اشاره به صلابت و اقتدار مادر شهید امیری در زمان شهادت فرزندش، خاطرنشان کرد: اطمینان داشته باشید مسیر شهدا ادامه خواهد داشت.
قنبری بیان کرد: دشمن بعد از دفاع مقدس تلاش کرد به حوزه فرهنگی ورود پیدا کند که هر چند در برخی حوزه‌ها مشکلاتی ایجاد شده، اما با عنایت خداوند و رهبری‌های مدبرانه مقام معظم رهبری این کشتی انقلاب به ساحل خواهد رسید.
وی افزود: بعد از دوران دفاع مقدس دشمن تصور کرد می‌تواند ذهن جوانان را با مسائل فرهنگی مشغول کند اما وقتی صحبت از دفاع از حرمین شد متوجه شدند نسل چهارم و پنجمی‌های انقلاب کیلومترها دور از وطن سینه خود را سپر می‌کنند و این شور و حماسه حسینی در رگ هر ایرانی وجود دارد و هر زمان که لازم باشد جانفشانی می‌کنند و این بزرگترین سرمایه ما است که باید به آن ببالیم و به آن ارزش دهیم.
جانشین فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه بیان کرد: باید بین جوانان فرهنگ‌سازی کنیم که در آینده بخواهند مسئولیت و هدایت کشور را به عهده بگیرند جوانانی باشند که با تفکر شهید امیری‌ها تربیت شوند و دشمن نتواند در تفکر آن‌ها نفوذ کند.
قنبری با اشاره به اینکه شهید امیری در یک مأموریت برای ایجاد امنیت به شهادت رسید گفت: امروز ما باید میراث دار شهدا باشیم؛ مسیر و راه مشخص است و باید وصیت‌نامه شهدا را مطالعه کنیم و ببینیم از ما چه خواستند.
وی عنوان کرد: این جوانان در اوج تفکر اسلامی قرار داشتند و این جز مکتب و راهی که امام ترسیم کرد و جوانان در این مسیر حاضر شدند چیزی نبود و سردار سلیمانی یکی از جوانانی بود که در مکتب حضرت امام(ره) تربیت شد.
جانشین فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: امروز جوانان برومندی در کشور وجود دارد که در صورت بروز مشکل توسط دشمن، توانمندتر و ایستاده‌تر از جوانان دوران دفاع مقدس هستند و دشمن بداند و منتظر باشد هر جا خواست در مقابل نظام قد علم کند جوانان برومند ما در مقابل آن خواهند ایستاد.
انتهای پیام/