خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 27 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

احداث 210 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در فارس در دولت سیزدهم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 16:12
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان فارس گفت: در دولت سیزدهم 210 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی احداث شده که 57 هزار میلیارد ریال هزینه در برداشته است.
بزرگراه،محور،كيلومتر،فارس،سيزدهم،قسمتي،اصلي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، ناصر رضایی گفت: از سال 1400 در بخش احداث بزرگراه و راه اصلی تا پایان سال 1402، 102 کیلومتر بزرگراه و 108 کیلومتر راه اصلی در استان فارس احداث شده است.
وی درخصوص اهم پروژه‌های اجرا شده اضافه کرد: بخشی از بزرگراه شیراز ـ فسا ـ داراب ـ کهگم، بخشی از بزرگراه فسا- استهبان ـ نی‌ریز ـ قطرویه و قسمتی از بزرگراه مرودشت ـ درودزن همچنین قسمتی از بزرگراه محور قدیم فسا ـ داراب از جمله پروژه‌های بزرگراهی مورد بهره‌برداری قرار گرفته در دولت سیزدهم است.
رضایی بیان کرد: تعدادی پروژه مهم و حیاتی که نقش بسزایی در کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای نیز ایفا می‌کنند در دولت سیزدهم آغاز شده که احداث بزرگراه تنگ خیاره ـ لپویی، محور کوهنجان ـ اکبرآباد، محور سپیدان به محور اقلید ـ یاسوج و قسمتی از محور قیر به خنج و همچنین قسمتی از محور فراشبند ـ کازرون از جمله این پروژه‌ها هستند.
سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی استان فارس تصریح کرد: در دور دوم سفر رئیس جمهور شهید که در مهرماه سال گذشته انجام شد علاوه بر آزادراه شیراز ـ اصفهان شاهد افتتاح 101 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان فارس بودیم.
وی ادامه داد: میانگین سالانه ساخت بزرگراه و راه اصلی در فارس تا قبل از شروع به کار دولت سیزدهم 104 کیلومتر بوده که در دولت سیزدهم این عدد به 208 کیلومتر رسیده است.
رضایی بیان کرد: پروژه‌های راهسازی در استان فارس با وجود کمبود منابع مالی در حال اجراست.
انتهای پیام/424