سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فعالیت 2500 ناظر در انتخابات 8 تیر خراسان جنوبی

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 22 خرداد 1403 - 16:12
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات خراسان جنوبی از فعالیت 2 هزار و 500 ناظر در انتخابات 8 تیر در استان خبر داد.
انتخابات،استان،شعبه،رأي،رياست،جمهوري،هيئت،نظارت،ملي،شناسنامه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام مهدی یعقوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در انتخابات 8 تیر حدود 2 هزار و 500 ناظر در انتخابات همکاری خواهند داشت که از امروز کار آموزش شبکه نظارت به صورت حضوری آغاز شده و تا 5 تیر ادامه دارد.
وی گفت: نظارت بر انتخابات در تمام مراحل و امور بر عهده شورای نگهبان است.
در استان خراسان جنوبی شبکه نظارت مردمی است و 4 هزار و 200 ناظر فعال داریم که 3 هزار و 300 نفر آقا و 900 نفر خانم هستند.
در هر شعبه اخذ رأی بسته به سیار یا ثابت بودن، شهری یا روستایی بودن شعبه و میزان شلوغی آن از 2 تا 5 ناظر حضور خواهند داشت.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات خراسان جنوبی ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری مدارک هویتی لازم برای رأی دادن شناسنامه و کارت ملی است که افراد باید دقت داشته باشند شناسنامه آنها جدید و دارای کد ملی ثبت شده در آن باشد در غیر این صورت باید حتماً کارت ملی خود را نیز همراه خود داشته باشند.
شهروندان می‌توانند به دفاتر ثبت احوال در استان در دو شیفت صبح و عصر مراجعه کرده و نسبت به تعویض شناسنامه قدیمی خود یا صدور کارت ملی اقدام کنند.
همکاران و مسئولان امر در بحث انتخابات باید طبق قانون عمل کرده و اصل بی‌طرفی را رعایت کنند.
سیدمحمدرضا طالبی نیز گفت: با اضافه شده 6 شعبه أخذ رأی برای انتخابات ریاست جمهوری 772 شعبه أخذ رأی در سطح استان پیش‌بینی شده است.
از 10 خرداد با تشکیل 29 هیئت اجرایی، 11 هیئت در مراکز شهرستان‌ها و 18 هیئت اجرایی که در مراکز بخش‌های استان تشکیل شده، روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان آغاز شده است.
رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: برای انتخابات مجلس شورای اسلامی 766 شعبه أخذ رأی در استان داشتیم، اکنون برای انتخابات ریاست جمهوری با اضافه کردن 6 شعبه، 772 شعبه أخذ رأی در سطح استان پیش‌بینی شده است.
کمیته‌های 8 گانه انتخابات تشکیل شده و تاکنون چند جلسه ستاد انتخابات با حضور استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان برگزار شده و با توجه به تفاوت‌های موجود در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری برنامه‌های آموزشی ویژه دست اندرکاران انتخابات، در دستور کار قرار گرفته است.
انتهای پیام/252